Чому людям заборонено дивитися на сонячне затемнення

Намагаючись впіймати захоплююче природне явище, можна пошкодити очі. Сонячний вплив під час затемнення залишається таким же агресивним, так що при спробі довгий час спостерігати за рухом сонця можна зіткнутися з неприємними відчуттями і навіть порушеннями зору. Нижче ми розповідаємо, чим загрожує споглядання сонячного затемнення без захисту і які окуляри точно вбережуть ваші очі.

Негативні наслідки

На вигляд нам може здатися, що сонце світить не так яскраво під час затемнення, проте це не так. Справа в тому, що ультрафіолетові хвилі продовжують впливати на нас з тією ж силою, що і в звичайний погожий день. Якщо дивитися на затемнення без спеціального захисного пристрою, то можна заробити опік ока.
Підступність ультрафіолету полягає в тому, що ми не відчуваємо його впливу. Незважаючи на це, неприємні наслідки можуть проявитися вже через кілька років. Так, якщо ваші очі регулярно потрапляють під прямі сонячні промені, то, на відміну від опіку очей, який проявляється відразу ж, згодом можна зіткнутися з різними запаленнями і хворобами, вони наздоженуть лише через роки.
Таким чином, якщо ви застали затемнення, можете спробувати поглянути на нього в єдиний безпечний для очей момент – момент повного заслоненного Сонця, однак зловити такий момент дуже складно, так що простіше користуватися захисними засобами.

Спеціальні засоби захисту

Важливо пам’ятати, що стандартні сонцезахисні окуляри, які є практично у кожного, не можуть служити захистом для очей під час спостереження за затемненням. Справа в тому, що вони просто занадто слабкі для такого інтенсивного впливу, так що, користуючись ними, можна навіть нашкодити зору. Також не використовуйте рентгенівські плівки, на яких зроблені знімки.

Для того щоб спостерігати затемнення, чудово підійдуть світлофільтри, або ж плівки з фотоапарата або дискети. У цих пристроях є спеціальний магнітний прошарок, який і запобігає проникненню шкідливих променів.

Найкраще рішення – купити спеціальні окуляри, які створені для того, щоб спостерігати подібні явища. Якщо ви любите подивитися на явища природи, то цю річ можна придбати одного разу, щоб зберегти зір назавжди.

А ви спостерігали сонячне затемнення?

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!