Чому кити плавають, залишаючи хвіст на поверхні

Кити – одні з найдивовижніших істот планети. Одне з найнезвичайніших явищ, з яким періодично стикається людина, – це плавання догори дригом. У таких випадках кит витягує свій хвіст на поверхню та завмирає на кілька хвилин.
Ні, він не поринає назад у воду, а знаходиться в такому положенні досить довгий час. Зазвичай таке відбувається у теплих водах. Вчені довго не могли зрозуміти, чому кити так поводяться, але все-таки висунули деякі версії.

Хвіст-кондиціонер

Одна з версій свідчить, що у китів краще працює терморегуляція. У тварин дуже великий шар підшкірного жиру, який їм необхідний для життя в холодних морях. Хвіст над поверхнею допомагає підтримувати низьку температуру тіла в тропічних умовах.
Кит піднімає свій мокрий хвіст над водою та дозволяє морському бризу приємно його обдувати. У результаті більша площа поверхні тіла охолоджується, охолоджуються і кровоносні судини. Така практика допомагає регулювати температуру тіла. Загалом це такий своєрідний китовий кондиціонер.

Годування дитинчат

Також часто в такому становищі зустрічаються саме самки з дитинчатами. Ймовірно, у подібній позі самкам набагато простіше харчуватися, а також годувати дітей. Справа в тому, що дитинчата не можуть надовго поринати під воду, їм набагато частіше, ніж дорослим особинам, доводиться спливати на поверхню, щоб дихати. Тому самка кита завжди знаходиться близько до поверхні.
Так що хвіст над водою допомагає їй не тільки зберегти прохолоду, а й стежити за своїм дитинчам. Ймовірно, у такому положенні вона їсть сама, а також годує дитину. Китеня може перекусити молоком, спливти на поверхню, щоб зробити вдих, а потім повернутися до трапези.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!