Бронзова рука, яка стискає дерево вже 53 роки – навіщо і звідки вона взялася

У кожне своє дітище скульптори та художники незмінно вкладають частинку душі. Їхня безмежна фантазія дозволяє створювати неповторні речі, які не втрачають своєї актуальності десятки років. Нерідко твори мистецтва змушують людей задуматися про сенс життя і почати цінувати все, що оточує їх у природі. Італійський “чарівник” на ім’я Джузеппе Пеноне у другій половині 20 століття задумав неймовірний проект. По зліпку своєї руки він створив із бронзи скульптуру і розмістив роботу прямо на стовбурі живого дерева, що росте.

Ось уже понад півстоліття його творіння впевнено стискає стовбур рослини. Свою фантазію художник назвав Continuerà a crescere tranne che in quel punto, що в перекладі означає “Вона продовжить рости, але не в цьому місці”.

У чому задум

Минали місяці і роки, дерево в центрі скульптури на території Далласа росло, але кисть так само міцно стискала стовбур. Пальці з бронзи вросли в кору, і тепер здається, що вони її продавлюють.

Пеноне завжди намагався звернути увагу на зв’язок людини з навколишнім світом. Цим задумом він хотів показати, як тонко відчуває природу. Немов синхронізувавшись із деревом за допомогою зліпка своєї руки, він відчуває його енергію, дихання, те, як повільно, але впевнено рослина прагне вгору.

З кожним роком творіння майстра набуває нових форм і виглядає все більш фантастично. Шанувальники вже з нетерпінням ворожать, як виглядатиме бронзова рука в стовбурі за кілька десятиліть.

Про любов до світу

Для створення своїх творів мистецтва Пеноне використовує лише природні матеріали, однак у його руках вони чудово поєднуються з інноваціями. Роботи італійського майстра ніколи не втрачають своєї актуальності, адже вони про вічне – про любов до навколишнього світу. І хоча геніальні ідеї художника часто бувають провокаційними та несподіваними, це лише ще більше приваблює людей.

А ви що думаєте про творчий задум скульптора, які почуття він у вас викликає?

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!