9 законів грошей, які знають усі мільярдери

9 законів грошей, які знають усі мільярдери

Ми вирішили зібрати для вас 9 порад від відомих особистостей світу цього. Вони кажуть, що ці правила дійсно працюють. Тож, ознайомтеся з ними і висловіть свою думку у коментарях.

“Зневажає багатство той, хто втратив надію на своє збагачення”

Френсіс Бекон, філософ, політик, історик

Тільки вам вибирати – бути багатим чи ні. Все йде від голови, у тому числі й установка: мати достаток у будинку чи існувати у злиднях. Якщо людина негативно налаштована, ігнорує закони залучення грошей і при цьому не помічає і не використовує можливості, які її оточують, вона так і залишиться бідною. Вона не шукатиме нову роботу і не займатиметься саморозвитком. Часто успіх і щастя стають головними супутниками заможних людей, але це, зазвичай, ті, хто кардинально змінює свій світогляд, налаштовуючись забезпечення себе і сім’ї матеріальним благополуччям.
Почніть роботу у своїй голові, вчіться бути задоволеними та вдячними. До того, хто нарікає, скаржиться, ниє та клянчить, гроші не приходять. Мислення багатих та бідних людей кардинально відрізняється. Почитайте біографії мільйонерів, ви побачите, що багато з них починали заробляти з нуля, вони відчували кризи і банкрутства, але головне, що вони мали, – це віру у свої можливості, вони ставили перед собою значні цілі і домагалися їх.

“Ніколи не витрачайте гроші, перш ніж їх заробити”

Томас Джефферсон, 3-й президент США

Це фінансовий закон далекоглядності. Якщо ви набрали кредити або користуєтеся кредитними картками, то ви стали користуватися тим, що вам ще не належить. Гроші люблять свого власного господаря, який постарався їх заробити, а не того, хто чекає на милість від кредитних організацій. Відмовитися від ілюзорного комфорту боржнику практично неможливо, відчуття хибного матеріального статку призводить його до нових витрат і позик. Найгірше, коли фінансові запити починають перевищувати реальний дохід, при цьому людина не може зупинитися і оформляє нову позику, робить ще одну дорогу покупку. Той, хто не прораховує витрати завтрашнього дня і бажає отримати достаток без особливих зусиль, ніколи не буде багатий. Гроші приходять до того, хто розпоряджається ними грамотно, хто спочатку зважує та прораховує, а потім робить фінансові кроки. Якщо ви постійно терпите витрати і берете гроші в борг, то спробуйте спочатку пожити за старим відомим принципом: “Вранці гроші – увечері стільці”. Спочатку заробіть гроші на стілець.

“Щоб витрачати гроші з розумом, потрібно витратитися спочатку на розум”

Леонід Сухоруков, письменник

Капітал у людини виражається не лише у великій кількості заповітних купюр, а й у отриманні нових знань, відточуванні професійної майстерності, своєчасному освоєнні навичок і умінь. Чим більше людина знає, чим вища її кваліфікація, тим більше вона затребувана на ринку праці, тим ефективніша і продуктивніша її дія з отримання доходу. Це як підготовка до марафону: що більше натренований спортсмен, то більше кілометрів він пробіжить. Так і в грошовому питанні – навчилися заробляти одну гривню, опановуйте знання, щоб заробити тисячу, десять, мільйон. Набувайте досвіду, відточуйте вміння та навички, якими ви вже володієте, розвивайте свої фізичні та розумові здібності. Робіть інвестиції в освіту та самонавчання. Усе це є головним фінансовим законом.

“Витрачай на один пенс менше, ніж заробляєш”

Бенджамін Франклін, політик, його портрет знаходиться на стодоларовій купюрі

Закон збереження та заощадження говорить про те, що міцність вашого фінансового стану визначається не тим, скільки грошей ви заробляєте, а тим, скільки у вас залишиться після витрат. Завжди відкладайте кілька відсотків від своїх доходів, це стане вашим матеріальним резервом, який додасть впевненості у завтрашньому дні. Економісти вважають, що 10 відсотків від доходів може відкладати кожна людина, яка працює. Якщо вам не вдається залишати десять, почніть з менших сум, але поповнюйте ваш фінансовий резерв постійно.

“Гроші – хороший слуга, але поганий пан”

Фінеас Тейлор Барнум, засновник цирку свого імені

Гроші підкоряються закону обміну і приходять у той будинок, де їх використовують як інструмент досягнення цілей, але не як джерело для поклоніння. Солодко дзвінкі монети існують для того, щоб їх витрачали на виконання своїх мрій та запитів. Скнара, що збирає в скриню всі накопичення, завжди в неспокійному стані, йому завжди мало. Він боїться спокус та своїх бажань. Обіймаючи улюблену скарбничку як ікону, він зупиняє процес залучення грошей.

“Багатство як гній – смердить, якщо воно в купі, і приносить користь, якщо розкидане”

Лев Толстой, письменник

Ще один закон Всесвіту говорить про те, що потрібно ділитися і дарувати частину грошей нужденним. Закон подяки говорить: “Все, що ми віддаємо, ми отримуємо в 10-кратному розмірі, і від усього, що ми отримуємо, треба віддавати десяту частину”. Якщо ви не бажаєте порушити закон обміну енергіями та перекрити собі доступ грошового потоку, потрібно дотримуватися простого правила: десяту частину доходів необхідно віддавати на благодійність. Можна робити пожертвування у фонди для незаможних або допомагати самотній людині похилого віку, приносити корм у товариство захисту тварин або просто купити необхідне для матері-одиначки. Будь-яка ваша добровільна допомога нужденним буде почута Всесвітом. Не чекайте нічого натомість, ні подяки, ні миттєвої появи купюр у вашому гаманці. Тут без фокусів, тут має бути все від душі, зі світлим та позитивним настроєм. Насіння добра зійшло.

“Купляй, коли решту продають, і утримуй, поки хтось не захоче це купити”

Пол Гетті, нафтовий магнат

Грошовий закон інвестицій передбачає, що гроші мають працювати, а отже, заробляти для вас інші гроші, приносячи додатковий дохід. Якщо ретельно проаналізувати, матеріальний капітал може стати джерелом пасивного доходу. Починайте з невеликих інвестицій, шукайте, куди можна грамотно вкласти гроші. Це можуть бути акції чи купівля колекції оригінальних предметів; може, в інвестиціях буде задіяний бізнес друга, який платитиме відсотки. Головне – все ретельно зважити та заздалегідь зрозуміти, наскільки шкода вам буде втратити інвестовані гроші у разі невдач. Гроші, безумовно, люблять розумний ризик, але без ризику немає великих грошей.

“Не можна ганятися за грошима, треба йти їм назустріч”

Аристотель Онассіс, судновласник, інвестор, мільярдер

Закон достатку вважає, що грошей на землі так багато, що якщо з пачок купюр усього світу викласти будинки, то виростуть кілька десятків хмарочосів заввишки з найвищою баштою Бурдж-Халіфа в Еміратах. Тобто гроші лежать прямо перед нами, але, на жаль, зникають у ту саму мить, коли ми пускаємося за ними в погоню. Це як чоловік, якого не можна неволити. Спочатку необхідно підготувати ґрунт для того, щоб вони самі (гроші) захотіли віддатись нам. Адже часто як виходить, ми не стільки цікавимося перспективною роботою, скільки сьогоднішньою зарплатою і гонорарами, але перспективність передбачає хороші доходи, а кошти, отримані сьогодні і зараз, на жаль, не гарантують нічого. Перспективною пасткою для грошей може бути улюблена справа, яку ви розвиватимете, вкладатимете в неї свій розум і сили. Не намагайтеся заробити відразу і багато, дозвольте грошам наздогнати вас самих. Працюйте не більше, а краще.

“Спілкуйся! Гроші приходять до тебе через інших людей. Нетовариські люди вкрай рідко стають багатими”

Джон Девісон Рокфеллер, перший офіційний доларовий мільярдер на планеті

Спілкуйтесь і радійте з того, що у вас є не тільки гроші, а й друзі. Намагайтеся частіше робити подарунки собі та близьким – це зміцнить думку у вашій свідомості, що гроші – це добре, вони приходитимуть у ваше життя чаші. Змінюйте гроші на речі, послуги, мрії. Ходіть із друзями в кіно, розмовляйте у хороших ресторанах, вирушайте у подорожі. У цьому є психологічний аспект: що більше у вас приємних зустрічей, то краще настрій, менше тривоги за майбутнє, більше мотивацій на досягнення цілей. З’являється бажання якісніше працювати та збільшувати дохід. Радійте з того, що живете, адже зайвий день життя не можна купити ні за які гроші.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!