9 фактів, які знають програмісти, і не знають усі інші

Факт 1

Під капотом найкритичніших програм, які ви використовуєте на щоденній основі (Mac OS X або Facebook) міститься жахлива кількість хаків і милиць, які важко уживаються один з одним. Це ніби ви розібрали боїнг 747 і побачили, що паливопровід тримається вішалкою для одягу, а шасі змотані ізолентою.

Бен Черрі

Код програм такий, що навіть якщо сайт або програма чудово працюють і чудово виглядають, то за лаштунками все, що змушує його працювати, складається з помилок, ляпів та милиць. Він працює ледь-ледь і іноді взагалі незрозуміло, чому.

Факт 2

25% часу у програмуванні йде на міркування про те, що користувач може зробити не так.

Брайан Хьюмс

Займає це насправді більше або менше відсотків часу, але щоразу нам дійсно необхідно подумати – а що користувач може тут зламати. Куди натисне, що введе, і як можна зрозуміти, що ми намагаємося зробити, неправильно. Якби ми розраховували тільки на себе, у програм було б занадто багато проблем – ми знаємо, як програма працює, а користувач не знає.

Факт 3

Програміст – це не спеціаліст з ремонту комп’ютерів

Рітеш Кумар Гупта

Програміст працює з алгоритмами та принципами розробки, а не лагодить комп’ютери. Ми можемо розуміти, як комп’ютер працює та як виконується код. Але це не означає, що ми вміємо лагодити залізо. Ми не знаємо, яка проблема в Chrome ламає його на вашому комп’ютері, або чому ваш комп’ютер перегрівається. Програмісти програмують, а не чинять комп’ютери.

Факт 4

Програмування – це міркування, а не друкування

Кейсі Патон

Здебільшого ми програмуємо, коли спимо, гуляємо, дивимося у вікно, або робимо щось ще, що дозволяє нам розслабитися та думати. Розслаблення – один із важливих аспектів програмування. Не можна просто сісти та написати тисячу рядків коду та вставити їх у програму. Нам необхідно посидіти, походити, подумати. Вигадати концепцію, виправити її недоліки, вирішити, як вона працюватиме… Розслаблення – єдиний спосіб, яким ми можемо користуватися для виправлення проблем.

Факт 5

Відлік починається з нуля

Це важливо. Підрахунок йде з нуля – ваш 1 це мій 0, ваш 10 це мій 9. Все через необхідність робити речі ефективно, коли навіть невелике збільшення до ефективності може в масштабі збільшити продуктивність.

Факт 6

Програмувати найкраще в потоці – у такому стані свідомості, коли ви сфокусовані на завданні та все здається простим. Цей стан знайомий також атлетам та музикантам.

Морган Йохансон

Програмісти люблять працювати вночі тому, що це дозволяє нам входити в потік, сфокусуватися на чомусь одному і не хвилюватися про те, що нас можуть відволікти. Решта просто сплять. Це така пора доби, коли нікого немає поруч, ніхто не дзвонить і не намагається з нами поговорити. Прекрасний час, щоб думати та програмувати.

Факт 7

Іноді корисно відкласти проблему до ранку

Іноді програмістам справді корисно, зустрівши складне завдання, поспати з ним. Багато разів я зустрічався з тим, що мені годинами не вдавалося вирішити щось, але після всього лише 20-хвилинного сну (або будь-якого іншого сну) по пробудженні рішення приходило саме.

Факт 8

“Батько» може вбити своїх “дітей”, якщо їхнє завдання виконано

Не та фраза, яку хотілося б почути від будь-кого. Але програмістам вона звучить не так страшно. Програми часто мають ієрархічну структуру, де батьківський процес контролює його дочірні процеси, запущені лише на рівні.
Коли батьківському процесу більше не потрібний дочірній, він його вбиває – коли програмі більше нічого не треба робити, її виконання закінчують.

Факт 9

Ви не вражаєтеся тим, як багато ми знаємо про комп’ютери. Ми не вражаємося тим, як мало ви знаєте про них.

Серйозно. Вистачить уже. Нам неважливо, як ви горді тим, що не бажаєте навчатися нових речей. Зрозуміло, якщо ви кажете “я мало знаю про комп’ютери” або “мені не цікаво програмувати” – але коли ви хвастаєтеся тим, як багато ви про це не знаєте, це просто дратує.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!