10 паранормальних явищ в Росії, про які знає весь світ

10 паранормальних явищ в Росії, про які знає весь світ

Представляємо вам 11 найвідоміших паранормальних феноменів Росії.

1. Зустріч космонавтів з НЛО .
Першопроходцям освоєння космосу доводилося нелегко: технології початку космічної ери людства залишали бажати набагато кращого, тому нештатні ситуації виникали досить часто, на зразок тієї, з якою зіткнувся Олексій Леонов, трохи не залишившись у відкритому космосі.
Але деякі несподіванки, що підстерігали піонерів космосу на орбіті, пов’язані зовсім не з устаткуванням. Багато радянських космонавтів, що повернулися з орбіти, розповідали про непізнані об’єкти, що літають, що з’являлися поблизу земних космічних апаратів, і учені до цих пір не можуть дати пояснення цьому феномену.
Двічі Герой Радянського Союзу космонавт Володимир Коваленок розповідав, що під час перебування на станції «Салют-6» в 1981 році він спостерігав яскравий об’єкт, що світиться, величиною з палець, що нестримно огинає Землю по орбіті. Коваленок покликав командира екіпажа Віктора Савіних, і той, побачивши незвичайне явище, тут же пішов за фотоапаратом. В цей час «палець» спалахнув і розділився на два об’єкти, сполучених між собою, а потім зник.
Сфотографувати його так і не удалося, але екіпаж відразу доповів про феномен на Землю. Про спостереження невідомих об’єктів також неодноразово повідомляли учасники місій станції «Світ», а також співробітники космодрому Байконур — в його околицях НЛО з’являються досить часто.

2. Челябінський метеорит
15 лютого цього року жителі Челябінська і навколишніх населених пунктів спостерігали надзвичайне явище: до атмосфери Землі увійшло небесне тіло, яке яскравістю освітлення при падінні в 30 разів перевершувало Сонце. Як пізніше з’ясувалося, це був метеорит, хоча висувалися самі різні версії феномену, аж до вживання секретної зброї або підступів інопланетян (багато хто до цих пір не виключає такої можливості).
Вибухнувши в повітрі, метеорит розділився на безліч частин, найбільша з яких впала в озеро Чебаркуль недалеко від Челябінська, а останні осколки розлетілися по обширній території, включаючи деякі регіони Росії і Казахстану. За даними NASA, це найбільший космічний об’єкт, що падав на Землю, з часів Тунгуського боліда.
«Гість» з космосу наніс місту досить значну утрату: вибуховою хвилею в багатьох будівлях вибило вікна, і близько 1600 чоловік отримали травми різної важкості.
На цьому черга «космічних» пригод для челябінців не закінчилася: через декілька тижнів після падіння метеорита, в ніч на 20 березня, в піднебінні над містом зависла величезна куля, що світиться. Його спостерігали дуже багато городян, але точного пояснення, звідки раптом виникло «друге Сонце», та ще вночі, поки немає. Втім, деякі вважають, що куля виникла із-за віддзеркалення вогнів міста на специфічно розташованих кристалах льоду в атмосфері — в ту ніч Челябінськ покрив густий холодний туман.

3. Сахалінський монстр
Останки невідомої істоти знайдені військовослужбовцями російської армії на побережжі острова Сахалін у вересні 2006-го року. По будові черепа монстр дезо нагадує крокодила, але останній скелет абсолютно не схожий ні на одного відомого науці плазуна. До риб його віднести також ніяк не можна, і місцеві жителі, яким солдати показали знахідку, не змогли пізнати в ній яку-небудь істоту, що живе в цих водах. Збереглися залишки тканин тварини, і, судячи по ним, воно було покрите шерстю. Труп швидко прибрали до рук представники спецслужб, і подальше його вивчення проходило «за закритими дверима».
Зараз більшість фахівців схиляються до того, що це були останки якого-небудь китоподібного, по деяких версіях — ластівки або білухи, але інші заперечують, що своїм скелетом істота відрізняється і від тих, і від інших. Як альтернатива «прийнятій» точці зору можна назвати думку, що останки належали доісторичній тварині, які, ймовірно, ще збереглися в глибинах Світового океану.

4. Проводи русалки

10 паранормальних явищ в Росії, про які знає весь світ

Русалки — одні з основних героїв російського народного фольклору. По відданнях, ці духи, що живуть у водоймищах, з’являються на світ в результаті болісної смерті жінок і дітей, і чутка свідчить, що зустріч з русалкою не обіцяє нічого хорошого: вони часто спокушають чоловіків, заманюючи його в пучину озера або болота, крадуть дітей, лякають тварин і взагалі поводяться не дуже пристойно. За традицією, щоб рік був вдалим і родючим, жителі сіл приносили русалкам різні дари, співали про них пісні і влаштовували танці на честь цих неупокоєних душ.
Звичайно, зараз такі повір’я далеко не так поширені, як за старих часів, проте в деяких куточках Росії до цих пір проходят обряди, пов’язані з русалками. Найбільш значимим з них вважається так званий Русальний тиждень (також відомий як тиждень або Проводи русалки Троїцкая) — тиждень, передуючий Трійці (50-й день після Пасхи).
Основна частина ритуалу — виготовлення і руйнування чучела русалки, що супроводиться веселістю, музикою і танцями. Протягом Русального тижня жінки не миють волосся, щоб захистити себе від духів, а чоловіки з цією ж метою носять з собою часник і волоські горіхи. Звичайно, в цей час категорично забороняється заходити у воду — щоб не потягнула яка-небудь русалка, що занудьгувала.

5. Російський Розуелл
Ракетний військовий полігон поблизу села Капустін Яр на північному заході Астраханської області часто зустрічається в зведеннях найдивніших і нез’ясовних випадків. Тут з дивною регулярністю спостерігаються різні НЛО і інші цікаві феномени. Із-за найгучнішого випадку подібного роду Капустін Яр отримав прізвисько Російський Розуелл по аналогії з містом в американському штаті Нью-Мексікоа, де, згідно з деякими припущеннями, в 1947 році потерпів крах корабель прибульців.
Майже через рік після Розуелльського інциденту, 19 червня 1948-го року, в піднебінні над Капустіним Яром з’явився сріблястий об’єкт, формою що нагадує сигару. По тривозі в повітря були підняті три перехоплювачі МИТЬ, і одному з них удалося підбити НЛО. «Сигара» тут же випустила у винищувач якийсь промінь, і той звалився на землю, на жаль, льотчик не встиг катапультуватися. Сріблястий об’єкт також впав в околицях Капустіна Яру, і його тут же перевезли в бункер полігону.
Звичайно, багато хто не раз ставив під сумнів ці відомості, але деякі документи Комітету Держбезпеки, розсекречені в 1991 році, свідчать про те, що військові не раз бачили над Капустіним Яром щось,що не укладається в рамки сучасної науки.

6. Дракон з Бросно

10 паранормальних явищ в Росії, про які знає весь світ

Озеро Бросно, розташоване в Тверській області, — найглибше прісноводе озеро Європи, але на весь світ воно відоме головним чином із-за загадкової істоти, яка, як вірять місцеві жителі, в нім мешкає
По багаточисельних (але, на жаль, не підтвердженим документально) розповідях, в озері не раз бачили тварину завдовжки близько п’яти метрів, що нагадує когось на зразок дракона, хоча практично всі спостерігачі описують його по-різному. Одна з місцевих легенд свідчить, що давним-давно «драконом з Бросно» були з’їдені татаро-монгольські воїни, що влаштували на березі озера привал. Згідно іншої історії, на середині Бросно одного дня раптом з’явився «острів», який через деякий час зник, — передбачається, що це була спина величезного невідомого звіра.
Хоча достовірних відомостей про монстра, нібито що живе в озері, поки немає, багато хто сходиться в тому, що якісь дивацтва в Бросно і його околицях інколи все ж відбуваються.

7. Війська космічної оборони
Росія завжди прагнула захиститися від всіх можливих зовнішніх (і внутрішніх) погроз, а з недавніх пір в оборонні інтереси входить і безпека її космічних рубежів. Для віддзеркалення атаки з боку космосу в 2001 році були створені Космічні війська, а в 2011 році на їх базі сформували Війська космічної оборони (ВКО).
У завдання цього роду військ входить головним чином організація протиракетної оборони і управління військовими супутниками, що координують її, хоча командування розглядає і можливість агресії з боку інопланетних рас. Правда, на початку жовтня цього року, відповідаючи на питання, чи готові ВКО до нападу прибульців, Сергій Береговий, помічник начальника Головного випробувального космічного центру імені Германа Тітова, заявив: «Для боротьби з позаземними цивілізаціями ми, на жаль, поки що не готові». Сподіватимемося, прибульці про це не знають.

8. Примари Кремля
У нашій країні трохи місць, здатних порівнятися з Московським Кремлем по таємничості і кількості розповідей про привидах, які там зустрічаються. Декілька століть він служить головною цитаделлю російської державності, і, згідно з легендами, неприкаяні душі жертв боротьби за неї (і з нею) до цих пір бродять по кремлівських коридорах і підземеллях.Деякі говорять, що в Дзвіниці Івана Великого інколи можна почути плач і стогони Івана Грізного, замолюючого свої гріхи. Інші згадують, що в Кремлі бачили дух Володимира Ілліча Леніна, причому за три місяці до його смерті, коли вождь світового пролетаріату важко хворів і вже не виїжджав зі своєї резиденції в Горах. Але найзнаменитішим привидом Кремля вважається, звичайно ж, дух Іосифа Віссаріоновіча Сталіна, який з’являється всякий раз, коли країну чекають потрясіння. Від примари віє холодом, а інколи він ніби намагається щось сказати, можливо, застерігаючи керівництво держави від помилок.

9. Чорна птиця Чорнобиля
За декілька днів до сумно відомої аварії четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС четверо співробітників станції повідомили, що бачили щось, схоже на величезну темну людину з крилами і палаючими червоними очима. Більш всього цей опис нагадує так званого людину-метелика — загадкова істота, яка нібито неодноразово з’являлася в місті Пойнт-Плезант американського штату Західна Віргінія.
Ті,що зустріли фантастичного монстра працівники Чорнобильської станції стверджували, що після зустрічі їм поступило декілька дзвінків з погрозами і майже всім стали снитися яскраві неймовірно страшні кошмари.
26 квітня кошмар стався не в снах співробітників, а на самій станції, і про дивні розповіді забули, але лише на короткий час: поки гасили пожежу, що лютувала після вибуху, що вижили в полум’ї розповідали, що виразно бачили 6-метрову чорну птицю, яка вилетіла з клубів радіоактивного диму, що валив із зруйнованого четвертого блоку.

10. Колодязь в пекло

10 паранормальних явищ в Росії, про які знає весь світ

У 1984 році радянські геологи затіяли амбітний проект буріння надглибокої свердловини на Кольському півострові. Основною метою було задоволення науково-дослідної цікавості і перевірка принципової можливості настільки глибокого проникнення в товщу планети.
Згідно з легендою, коли бур досяг глибини близько 12-ти км., прилади зареєстрували дивні звуки, що доносилися з надр і понад усе схожі на крики і стогони. Крім того, на величезній глибині виявилися порожнечі, температура в яких досягала 1100 °C. Деякі навіть повідомляли про демона, що вилетів зі свердловини і палаючого напису «Я переміг», що виникла на піднебінні після того, як з діри в землі пролунали страшні крики.
Все це породило чутки про те, що радянські учені пробурили «колодязь в пекло», проте багато хто з «свідоцтв» не витримує наукової критики: наприклад, документально підтверджено, що температура в нижній крапці, якою досяг бури, складала 220 °C.
Мабуть, краще всього про «колодязь» повідав Давид Миронович Губерман, один з авторів і керівників проекту Кольської надглибокої свердловини: «Коли мене розпитують про цю загадкову історію, я не знаю, що відповісти. З одного боку розповіді про „демона“ — нісенітниця собача. З іншого боку, як чесний учений, я не можу сказати, що знаю, що ж саме у нас сталося. Дійсно був зафіксований дуже дивний шум, потім був вибух. Опісля декілька днів нічого подібного на тій же глибині не виявилося”.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!