5 кораблів-примар

5 кораблів-примар

1. Октавіус
Хоча корабель вважається легендою, історія Октавіуса залишається однією з найзнаменитіших. У 1775 р китобійне судно Геральд натрапило на корабель Октавіус, що безцільно пливе уздовж побережжя Гренландії. Члени команди Геральда зійшли на Октавіус і виявили застиглі від холоду тіла екіпажа і пасажирів. Капітан корабля був знайдений у себе в каюті, в середині заповнення журналу, на якому стояв 1762 р. Згідно з легендою капітан посперечався, що швидко повернеться до Англії по Східній дорозі але корабель застряг в льодовиках.

2. Джойта
Цей корабель знайшли порожнім в південній частині Тихого океану в 1955 р. Він прямував до островів Токелау, коли щось сталося. Пройшло вже декілька годин, коли була споряджена рятувальна команда. Корабель, проте, виявили, через 5 тижнів. На судні не було пасажирів, команди, вантажу і рятувальних шлюпок, а один бік був серйозно пошкоджений. Після ретельнішого дослідження виявилось, що радіохвиля Джойти була налаштована на сигнал лиха, а на палубі знайшли сумку лікарки і декілька кривавих .Нікого з команди так більше і не побачили, і таємниця не була розкрита.

3. Леді Лавібонд
Капітан корабля Симон Піл тільки що одружився і вирішив поїхати в круїз, щоб відсвяткувати цю подію. З собою він узяв свою дружину, не дивлячись на старі прикмети моряків про те, що жінка на кораблі до нещастя, і відправився 13 лютого 1748 р. До нещастя для Піла, його перший помічник також був закоханий в його дружину і від ревнощів і злості повів корабель прямо на піщану мілину. Леді Лавібонд затонула, потягнувши за собою всіх, хто був на борту. По легенді з часу корабельної аварії судно бачили біля Кента кожні 50 років.

4. Марія Целеста
Марія Целеста – торгівельне судно, кинуте командою ,що пливе по Атлантичному океану. Корабель знаходився в придатних умовах з піднятими вітрилами і повним запасом їди. Але всі його шлюпки, журнал капітана і, що важливіше, команда таємничо зникли. Не було ознак боротьби, а весь алкоголь і речі команди залишалися незайманими, що виключає піратів. Найвірогіднішою теорією є те, що шторм або технічні неполадки змусили команду покинути корабель.

5. Летючий Голландець
У морському фольклорі немає корабля-примари відомішого, ніж Летючий Голландець. Вперше корабель згадувався в 1700 роках в книзі Джорджа Беррінгтона «Подорож до гавані Ботані». Згідно історії, Летючий Голландець був судном з Амстердама. Капітаном був Ван дер Декен.Корабель прямував до Ост-індії, коли його наздогнав шторм біля мису Доброї Надії. Повний рішучості продовжити дорогу, Ван дер Декен з’їхав з глузду, убив свого першого помічника і присягнувся пересікти мис. Не дивлячись на його зусилля, корабель потонув, і, як свідчить легенда, капітан і його примарний корабель приречені поневірятися по морях вічно.

5 кораблів-примар

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!