12 цікавих міфів про менструації, в які досі вірять

В менструації немає нічого поганого або нехорошого, тому давайте не будемо хандрити. Кожному з нас відомо, що це, але кілька сотень років тому до критичних днів ставилися зовсім по-іншому. Довгий час вважалося, що менструація позбавляє жінок від істерії і тим самим нормалізували емоційний стан. Нижче ми вам розповімо ще про декілька кумедних міфів, які є маловідомими широкому загалу.

1. Стародавні римляни вважали, що жінки, в якиї є менструації – темні відьми.

За словами Плінія Старшого, жінки під час мeнстpyaціі могли зупиняти град, смерчі і блискавки, навіть знищувати урожай. Не кажучи вже про те, що вони могли вбивати бджіл, змушувати тьмяніти дзеркала і начаклувати зброю одним поглядом. Він також вважав, що мeнстpyaльна кров зводить собак з розуму…буквально.

2. Стародавні єгиптяни використовували м’який папірус замість тампонів.

У той же час стародавні греки використовували шматочок дерева, обгорнутий в тканину, а римляни носили прокладки і тампони з вовни.

3. Середньовічні європейці вважали, що якщо спалити жабу, то можна полегшити біль під час місячних.

Рецепт: спіймати жабу, спалити їй, скласти попіл в мішечок і носити його ближче до геніталій. Це підтверджує історик Емі Лайсенс.

4. Французи думали, що якщо зачати дитину під час місячних, то на світ народиться монстр.

До речі, французи вже тоді знали, що під час місячних жінки можуть завагітніти.

5. Середньовічні європейці вважали, що проказу можна вилікувати мeнстpyaльною кров’ю.

Ну, принаймні, черниця на ім’я Хільдегард фон Бінген так робила і написала про це медичний трактат. У той же час європейці вірили, що якщо займатися з жінкою ceкcoм під час місячних, може роз’їсти пeніc.

6. Мeнстpyaльна кров є афродизіаком.

Найтривожніше в цьому те, що деякі люди досі в це вірять. В африканській народній магії Худу вважається, що закохати в себе хлопця дуже просто – треба просто додати в його каву мeнстpyaльну кров. У багатьох інших культурах також вважається, що мeнстpyaльна кров володіє магічною силою. Наприклад, у Гонконгу покоївка додавала свою кров в їжу боса, щоб поліпшити з ним стосунки.

7. У ХІХ столітті британці вважали, що менструації можуть заважати приготуванню їжі.

Вони вважали, що масло не буде збиватися, шинка не буде просолюватися, якщо вони були приготовлені руками жінки в період місячних.

8. У 1920-их роках віденські вчені вважали, що мeнстpyaція заважає бродінню, тому тісто переставало підніматися, а пиво – бродити.

Бела Шик вірила, що це все тому, що під час місячних з її шкіри виділяється речовина “менотоксін”.

9. Вважається, що французькі медсестри придумали прокладки під час Першої світової війни.

Під час Першої світової війни французькі медсестри придумали одноразові пов’язки з целюлози, які вбирають кров краще, ніж бавовна, яку вони використовували для перев’язки поранених солдатів. Згодом вони стали використовувати їх в якості прокладок. У 1921 році відразу кілька американських брендів, одним з яких був Kotex, стали випускати прокладки з аналогічних матеріалів. Правда, носити їх треба було з цим… (наступне фото).

10. З 1890 по 1970 рр західні жінки носили такі «підтяжки для прокладок».

До ХХ-ого століття «мeнстpyaльні ремені» були нормою. «Західні» жінки підкладали тканину та інші саморобні прокладки. В 1970 році були винайдені прокладки з клейкою поверхнею.

11. Американський лікар винайшов сучасні тампони.

У 1929 році доктор Ерл Хаас придумав тампон, зробивши його з бавовни і двох картонних трубок. Не довго думаючи, він запатентував свій винахід, назвавши його «Tampax».

12. У деяких племенах жінки не залишають своїх домівок під час місячних.

Жінки африканського племені роблять так досі. У Непалі деякі жінки досі проводять весь період місячних в крихітних хатинах з глиняними стінами, званими «готи». Це є частиною індуїстської традиції, званої «чопаді», згідно якої жінки під час місячних ізолюються, бо вважаються нечистими.

13. Але є не тільки міфи, а й факти: в Індії є свято місячних.

В Індії люди сповідують шактізм – відгалуження індуїзму. Щорічно проводиться фестиваль Амбубасі Мела, що символізує святкування мeнстpyaльного циклу Парваті (дружини Шиви). На цей фестиваль з’їжджаються тисячі паломників з усієї країни.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!