Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про Україну

1.Третій самий відвідуваний в світі Макдональдс — в Києві, біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє в п’ятірку найжвавіших Макдональдсов світу.

2.Станція метро «Арсенальна» в Києві — найглибша в світі, і вона входить під землю на 105 метрів. Станцію построїли однією з перших, в 1960 році, в безпосередній близькості від будівлі парламенту. За деякими даними, в тунелях в «Арсенальної» є таємні притулки для політичної верхівки.

3.Одна з відомих в світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різних виконань «Щедрика» набирають мільйони переглядів.

4.Українець Микола Сядрістий, хоч і не «лівша», але підкував блоху, прямо як в казці. Блоху можна побачити в Київському музеї мініатюр.

5.Найкоротша головна вулиця, але в той же час одна з найширших і живописніших — вулиця Хрещатик в столиці України Києві. Її довжина всього 1225 метрів.

6.На Україні, в містечку Рахове, в оточенні живописних Карпат, знаходиться географічний центр Європи.

7.Українська мова зайняла друге місце в світі по мелодійності після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі по таких критеріях, як фонетика, лексика, фразеологія і споруда пропозицій після французької і персидської мов на мовному конкурсі, який відбувся в Парижі в 1934 році.

8.Найдовша печера на Україні носить назву “Оптимістична” і знаходиться на Поділлі, це гіпсова печера на глибині 20м,що тянеться на 216 км..Це найдовша гіпсова печера в світі , вона поступається лише Мамонтовій печері в США.

9.Перша гасова лампа винайдена у Львові в 1853 р. і в цьому ж році в одному з Львівських госпіталів була проведена перша операція при гасовій лампі.

10.Український духовий інструмент “Трембіта”- найдовший музичний духовий інструмент в світі.

Цікаві факти про Україну

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!