Чому потрібно негайно видалити свій акаунт у соцмережах?

Фейсбук та ВК – зручне віконце у великий світ інформації? Інструмент, що дозволяє спілкуватися зі старими друзями та знаходити нових? Затишний особистий щоденник? Ні, ні і ні! Ми назвемо тобі п’ять причин, через які тобі потрібно видалити свій аккаунт прямо зараз. А ти спробуй назвати хоча б одну переконливу причину, по якій там варто залишатися.

1. Соцмережі знижують твою самооцінку

Твої друзі постять про себе тільки хороше і тобі починає здаватися, що їхнє життя, на відміну від твого – суцільне свято. ФБ чи ВК – це великий ярмарок марнославства, де всі один одному тихо заздрять і всі брешуть про себе і про свої успіхи. Це підтверджують і дослідження: чим більше часу проводиш в соцмережах, тим нижча самооцінка і тим більше нездорової заздрості.

2. Мама вчила тебе не розмовляти з незнайомцями

Більшість твоїх друзів у соцмережах – ніякі не друзі, а чорт знати хто. Тим більше, якщо їх більше сотні. Навіщо ж вести себе так, ніби вже настав комунізм і можна ділитися з незнайомцями особистою інформацією?

3. Бос все бачить

Соціальні мережі вже кілька років як перестали бути особистим простором – тепер це громадське місце. Тебе читають родичі, сусіди, колеги, а також начальство (актуальне і потенційне). Історій про те, як люди вилетіли з роботи через пости в соцмережах – тисячі. Пам’ятай про це, коли захочеш поскаржитися друзям на свою нудну роботу або просто запостити фотографію з п’янки. Налаштування приватності, на жаль, не допомагають – при бажанні їх легко обійти.

4. Без Фейсбуку встигаєш набагато більше

Просто уяви, скільки часу ти витрачаєш на абсолютно безглузде блукання по стрічці новин. Іноді, звичайно, там трапляються цікаві та корисні знахідки, але вони тонуть під валом відвертого мотлоху. Може, варто припинити тупити і витратити весь цей час на щось корисне? На роботу, наприклад. Або на хорошу книгу. Або на що завгодно.

5. Соцмережі звужують кругозір

Стрічка соцмереж побудована таким чином, що ти бачиш далеко не всіх друзів і сторінки, які сподобались. Алгоритм підсовує тільки те, що тобі точно сподобається і утримає в стрічці. Подібним чином діє і Google, до речі, але він хоча б дозволяє відключати цей механізм. Це робиться головним чином для рекламодавців, щоб проплачені пости потрапляли точно в ціль. Побічний ефект: ти опиняєшся в інформаційній хмарі і просто не бачиш нічого, що хоч трохи порушило б твою особисту картину світу. Таким чином твої помилки зміцнюються, а здатність почути альтернативну точку зору зменшується. Кругозір звужується до вузенької щілинки. І буде дуже неприємно, коли реальний стан речей вдарить тебе по п’ятій точці.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!