Цікаве про релігію іудаїзм

Іудаїзм – найдавніша з трьох великих монотеїстичних релігій сучасності, тобто люди, котрі сповідують ці релігії, вірують у єдиного вічного Бога. Але є ще й потаємне ім’я, яке тільки один раз на рік, увійшовши до Святая Святих Храму, що панував над містом Єрусалимом, мав право проголосити первосвященик. У цьому,  прихованому від очей простих смертних, тісному й темному приміщенні, де витав дух Єгови, зберігалася священна реліквія, одержана іудейським народом, як свідчить легенда, з рук Бога.

Ми говоримо про Храм у минулому часі тому, що він двічі руйнувався войовничими іновірцями. І нині на його місці височіє прекрасна мечеть Омара. Під її величезним «куполом Скелі», який виблискує позолотою, незайманими лежать камені пласкої вершини гори, що колись здіймалася над пустелею. Це голе каміння священне і для іудеїв, і для християн, і для мусульман: тут пророки трьох релігій бесідували з Богом.

Від іудейського Храму збереглася лише частина потужної кам’яної стіни, що огороджувала його. Її називають стіною Плачу. До неї приходять паломники, які сповідують іудаїзм, що втратив свій центр. Ось уже близько двох тисяч років вони оплакують загибель Храму, моляться біля стародавнього каміння і вірять у те, що Храм відродиться втретє – навічно, і в Святая Святих знову прозвучить потаємне ім’я Бога.

А безтурботні туристи записують на аркушах паперу свої бажання і встромляють їх у щілини між каменями, колись обтесаними руками рабів. Кажуть, якщо бажання добрі, то вони неодмінно здійснюються. Якими ж глибокими були витоки, якщо й тепер серед руїн тече вода живої віри?

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!