Собаки теж відзначають свято, або ж День святого Губерта

Дуже давно жив у бельгійському місті Льєжі єпископ. Звали його Губерт. Та було у нього доне захоплення, більш притаманне звичайній світській людині, аніж священику. Губерт дуже любив полювання і своїх собак.

Бувало, йде меса, а собаки у цей час лежать у псарнях тихо-тихо, ніби також чують слово Боже. Та ось закінчується служба і тварини починають хвилюватися – вони чекають свого господаря, який виведе їх на полювання. Катлики Бельгії та півдня Нідерландів дуже любили Губерта. Коли єпископ помер, церква приписала його до святих. Святий Губерт став покровителем полювання, собак і жертв сказу. На честь святого винайшли навіть особливе тавро, яке назвається «ключем святого Губерта». У місті Лімбурзі існував звичай таврувати собак. У бідних песиків випалювали на голові особливу мітку, щоб вони не сказилися. Окрім того, з цією ж метою у всіх церквах, що носять ім’ Губерта, собак обприскували святою водою.

Коли настає сезон полювання, у таких церквах яблуку ніде впасти. Кожен мисливець зі своїм чотириногим другом вважає своїм обов’язком бути присутнім на месі, щоб полювання було вдалим. Для свята випікають особливі «хлібці святого Губерта». Хлібці  освячуютьі після цього пропонують не лише людям, але також і собакам, коням та іншим тваринам. Це найкращий засіб від сказу! А стрілецькі клуби цього дня демонструють мистецтво своїх визнаних майстрів. Особливо у Бельгії та Нідерландах люблять змагання, яке називається стрільба по птахах.

«Птахи» вирізані з дерева або відлиті зі срібла. Стрільці влаштовують хід доо моря з «птахами» в руках. Ці мішені розміщують на дерев’яних блоках морської прибережної греблі. Іноді вибирають «дерево для пострілу», на якому чіпляють фігурки птахів. Переможець змагання оголошується Королем стрільців і носить цей титул весь рік, до наступних змагань. Наприкінці свята Король пригощає всіх учасників змагань кухлем пива. Невеликий, звичайно, дар, але з «монарших» рук його одержати приємно, особливо у день святого Губерта.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!