Чому болото засмоктує?

Трясовина – це болото, яке засмоктує. Воно здатне засмоктувати тільки живі об’єкти. Утворюється вна на основі озер, а згодом заростає зеленим килимом з водоростей і моху. Здатність засмоктувати мають не всі болота, тільки ті, які мають трясовину.

Болото виникає по причині заростання водойми або заболочування суші. На болоті присутня надмірна вологість, постійно відкладається неповністю розкладений органічний матеріал – торф. На місці озера утворюється трясовинне болото. На поверхні озера щільним килимом розростаються очерет, латаття, лілії. А на дні озера розростаються водорості. У міру розростання мох і водорості піднімаються з дна до поверхні. При нестачі кисню відбувається гниття, виходять органічні відходи, що заповнюють весь простір і утворюють трясовину.

Трясовина засмоктує живі предмети. Це пояснюється її фізичними властивостями. Трясовина – це бінгамська рідина, яка описана фізично рівнянням Бінгама-Шведова. Якщо на поверхню потрапляє об’єкт легкий, то вони виступають в ролі твердих тіл, тому він буде плавати на поверхні. І, навпаки, якщо на поверхню потрапляє важкий об’єкт, то він потоне.

Тіло, яке потрапило в рідину, піддається впливу сил тяжіння і виштовхування, які співвідносяться. Тіло занурюється в трясовину до тих пір, поки його вага не урівноважиться з силою виштовхування. Якщо вага більша, ніж сила виштовхування, то тіло знову зануриться, а якщо менша, то недозануриться.

Тільки живі об’єкти піддаються перепогруженію. Живі об’єкти постійно рухаються тому, що воно дихає. Якщо воно припинить рухатися, то воно буде занурюватися повільно. Неживі об’єкти залишаються повністю нерухомими, тому вони повністю не занурюються. Засмоктування в трясовину – це і є занурення в болото.

Будь-який рух тіла прискорює занурення. Будь-який рух – це прикладання сили, яка збільшує силу тиску на опір. Воно обумовлюється силою тяжіння і вагою об’єкта.

Швидкі рухи тіла – причина утворення під тілом областей з низьким тиском. Ці області змусять атмосферний тиск збільшити свій вплив на живий об’єкт, щоб занурити його ще нижче.

Визначення поняття засмоктування болота тлумачиться як трясовина, бінгамська рідина, прагне перевести предмет чи тіло на рівень, який знаходиться нижче нормального занурення.

Незворотнім є процес засмоктування. Потонуле тіло не спливе навіть після припинення всіх процесів життєдіяльності.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!