Чому чоловіки лисіють?

Кожен третій чоловік починає втрачати волосся на голові в 25-30 років, кожен другий – в 45-50 років. Якщо людина лисіє в молодості (18-20 років), то полисіє швидко і років через 10 наступить остаточне облисіння, якщо не вжити заходів. Але якщо до 30 років збереглася близько половини шевелюри, то можна сподіватися, що з своєю шевелюрою ви будете розлучатися повільно.

Вчені довели, що випадіння волосся прямо пов’язане з дією гормону тестостерону, який під впливом ферменту 5-альфа-редуктази, проникаючи в клітини фолікул, створює умови для дистрофії останніх і дистрофію вирощуваного ними волосся. Волосся на голові росте, але стає коротким, тонким, безбарвним, як “пушок”, утворюється лисина, оскільки волосся не може прикрити шкіру голови. Десь через 10-12 років після прояву апопеціі гирла фолікул заростають сполучною тканиною і з них вже не росте навіть той же “пушок”.

Стародавні вчені помітили, що євнухи не бувають лисими. Доктор Джеймс Гамільтон ще в 40-х роках ХХ століття з’ясував, що причиною випадіння волосся на голові є надлишок чоловічих статевих гормонів спільно з генетичною схильністю. Можна зробити грубий, але надійний висновок, що проти облисіння допоможе тільки кастрація. Естроген, жіночі гормони, стимулює ріст волосся, яке росте на голові і пригнічує ріст на тілі та обличчі. Андрогени, чоловічі гормони, стимулюють ріст вусів і бороди, активізують ріст волосся на деяких інших ділянках тіла, але не дають рости волоссю на голові.

Чим сильніше виявляється у чоловіків їхня первісна чоловіча сутність, тим менше росте у них волосся на “розумній” частини тіла. І поки лисина не стала предметом чоловічої гордості і мужності, сильна половина людства мужньо боролася зі своїми гормонами.

Раннє облисіння ˜– це спадкове. Прийнято, що втрата волосся у трьох чвертях випадків – це спадковість по материнській лінії, в менше чверті випадків – по чоловічій лінії і дуже мала частина випадків схильних до андрогенетичної апопекціі є першими в роду.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!