Цікаві факти про Чорнобиль

Цей об’єкт розташований на території України, недалеко від міста Прип’ять на відстані 16 км від кордону з республікою Білорусь і на відстані 110 км від Києва. На четвертому реакторі стався вибух і з нього в повітря викинуло в 400 разів більше радіоактивних речовин, ніж при бомбардуванні Хіросіми. У момент вибуху двоє працівників станції загинули. Протягом перших трьох місяців після аварії загинула 31 людина. Протягом наступних 15 років за офіційними даними від опромінення загинуло 80 людей. За неофіційними даними загинуло в десять разів більше. Близько 115 тисяч людей було евакуйовано з 30-кілометрової зони.

Для ліквідації наслідків були мобілізовані великі ресурси – більше 600 тисяч чоловік.

70% радіаційного забруднення з Чорнобиля отримала Білорусь. Її втрати в економічних підрахунках склали приблизно 235 мільярдів доларів США.

7 мільйонам людей досі виплачується компенсація.

У напівзруйнованому донині саркофазі перебуває близько 97% радіоактивного матеріалу з 4-го реактора. На будівництво нового саркофага потрібно більше 2 мільярдів доларів.

З сільськогосподарського обороту в результаті аварії було виведено близько 5 мільйонів гектарів землі.

30-кілометрова зона відчуження створена навколо АЕС, поховані і знищені сотні дрібних населених пунктів.

Місто Прип’ять було побудоване у 1970 році. Після аварії місто було визнане непридатним для життя. Через два роки було побудовано нове місто атомників – Славутич.

Міністерство надзвичайних ситуацій України з 1 січня 2011 року дозволило відвідувати міста Прип’ять і Чорнобиль туристам.

Журнал Forbes назвав територію Чорнобильської АЕС екзотичним місцем на планеті для туризму.

Саркофаг, який був зведений над четвертим енергоблоком, поступово руйнується. У разі його обвалення існує небезпека зараження, оскільки кількість радіоактивних речовин, що знаходяться всередині нього, досі неймовірно велика. Згідно з офіційними даними цифра сягає 95% від кількості речовин, що знаходилась там на момент аварії. Якщо дані оцінки відповідають дійсності, то руйнування укриття приведе до величезних викидів і жертв.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!