Найпотужніший криголам

Найпотужніший у світі криголам будує Балтійський завод!

Ще в 2009 році ЦКБ «Айсберг» розробив проект для будови криголама потужністю 30 МВт. У проекті були вказані наступні розміри судна: довжина – 173,3 м, ширина – 34 м, осадка по вертикалі – 10,5 м, водотоннажність – 33,54 тис. тонн. Криголам повинен в обов’язковому порядку мати двореакторну енергетичну установку, а основним джерелом пари повинна бути реакторна установка РИТМ-200, потужність якої складає 175 МВт.

Саме двохосадочна будова судна дає можливість застосовувати його в арктичих водах і гирлах полярних річок. Планують використовувати допомогу судна на Баренцевому морі, на Печорському і Карському морях, тобто на заході Арктики. Також його будуть застосовувати на мілководних ділянках Єнісею і в Обській губі.

Володимир Шмаков (глава «Об’єднаної суднобудівної корпорації») на церемонії, яка була присвячена початку будівництва криголама, заявив, що безпосередня робота з будівництвом судна буде виконана якісно і вчасно.

Крім того, що дана корпорація підписала всі необхідні документи на будівництво двох криголамів проекту 22220, також оголошено тендер на те, хто ж буде головним виконавцем даного проекту-контракту. Бюджет на таке будівництво становить 1,5 млрд доларів. Ці судна в подальшому мають бути передані «Атомфлот» в 2019-2020 роках.

Неспроста саме «Балтійський завод» буде брати безпосередню участь в будівництві, адже завод повністю оснащений усім необхідним сучасним обладнанням і має відповідні потужності для таких грандіозних проектів. На заводі розвивається машинобудівне і металургійне виробництво, що дозволяє випускати і виробляти власні комплектуючі для суден і кораблів, а це набагато економніше, ніж купувати їх у інших виробників, та й надійніше.

На території заводу, є відповідні і спеціалізовані місця для такого виду будівництва: два стапелі та елінг. Стапель «А» може будувати і опускати судно на воду дедвейтом до 100 тис. тонн. А елінг оснащений суперсучасним обладнанням, що й дозволяє брати участь у таких масштабних суднобудівних проектах.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!