Чому одного разу на Олімпійських іграх переміг мертвий атлет?

Чому одного разу на Олімпійських іграх переміг мертвий атлет?

Арріхон, також званий Аррахоном з Фігалії, був панкратіастом (атлетом, панкратіоном, що займався, — стародавнім видом єдиноборства) і жив в VI столітті до н. е., він переміг на Олімпійських іграх в 572 і 568 роках до н.е.
У 564 році Арріхон дійшов до фіналу втретє, але в кінці змагань противник схопив його так, що він більше не зміг зробити жодного руху. Згідно з легендами, його тренер тоді закричав: «Що за дивні похорони, якщо ви не підкорили Олімпію». Перспективу почесної смерті Арріхон використовував з розумом: він скористався тимчасовою слабкістю противника і вивихнув йому ногу ударом правої ноги, а щоб зробити цей маневр ефективнішим, кинув тіло суперника вліво. Із-за нестерпного болю противник зробив судді знак, що задається.
Проте весь цей час противник не відпускав шию Арріхона, і із-за раптового руху вона зламалася. Смерть була миттєвою, і сталася із-за зламаної шиї, а не від задухи, як говорить Павсаній, оскільки перед тим, як померти від задухи, людина на деякий час втрачає свідомість. Не дивлячись на смерть, саме Арріхон, а не його противник, був проголошений переможцем. Таким чином, Арріхон втілює знаменитий спортивний девіз — «перемога або смерть».

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!