Найвище місце в світі

Багато хто вже чув, багато хто знає, багато хто вже навіть зміг побувати на найвищій точці на нашій Землі. А для тих, хто з якихось причин ще не ознайомився з нею повідомляємо, що найвищою точкою у світі вважають гору Еверест, яка належить гірській системі Гімалаїв. Височіє гора в Південній Азії, прямо на кордоні Тибету і Непалу. Еверест ще називають Джомолунгмою. Це найвище місце на Землі вперше зміг зафіксувати вчений з Індії Раднахат Сікдар. Ця подія сталась у 1852.

Висота гори Еверест досягає позначки 8848 м. Але про точність даних варто посперечатися тому, що граничні висоти коливаються в позначках від 8840 м до 8850 м. 

Джомолунгма – це перша назва гори і в перекладі з тибетської мови означає «Матір богів». Другу назву гора отримала в ХІХ столітті на честь Джорджа Евереста. У свою чергу, Джордж Еверест – англійська географ.

Вперше гору підкорили в 1953 році. Цими завойовниками стали два альпіністи – Тенцінг Норгея і Едмундо Халларі. Звичайно, без кисневих масок навряд чи можна собі уявити сходження на пікову висоту світу, адже вже після 8000 метрів повітря дуже розріджене, в ньому міститься лише одна третя кисню.

Ця гора викликає настільки великий інтерес і захоплення у колах любителів сходження на гори, що навіть сліпий альпініст Еріх Вейхенмайе наважився зробити виклик Джомолунмі. А в 2001 році гору Еверест зміг підкорити американець, як пізніше говорив: «Ні нічого не можливого!»

 

 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!