Найцікавіші факти про природу, науку і техніку

Є величезна кількість фактів про найпростіші і, здавалося б, добре вивчені речі, явища і події, які здаються нам нереальними. Саме такі невідомі та цікаві речі ми пропонуємо вам для ознайомлення в цій статті.

1. «Пекельний»

У 1741 році видатним російським конструктором Андрієм Костянтиновичем Нартовим (1680-1756 рр.) була створена найшвидша гармата – вона випускала найбільшу кількість набоїв протягом хвилини. Назвали її «Пекельним». Вона складалась із системи з 44 невеликих мортир, закріплених на обертовому лафеті. Поки одна частина мортир давала залп, решта заряджалися, потім колесо провертали і «йшов» новий залп.

Таку зброю використовували загони Пугачова, тому по-іншому скорострільну систему називали також «пугачовською гарматою».

2. Королівське татуювання

У 1844 році вельможі готували до поховання короля Швеції Карла XIV Юхана. Вони були вражені, побачивши на тілі татуювання «Смерть королям».

Варто згадати, що засновник династії Бернадотів, яка править у Швеції і сьогодні, народився в беарнській сім’ї адвоката в місті По в Гасконі. Жан Батист Бернадот почав військову кар’єру для виправлення матеріального стану в королівському піхотному полку. Прекрасні військові здібності і найдорожче – досвід – дозволили йому швидко просунутися після Французької революції. Під час правління Наполеона, генерал Бернадот отримав в командування корпус, а в 1804 р. став маршалом Імперії.

Після звісток про гуманне поводження Бернадота із захопленими шведськими полоненими, його популярність в країні неймовірно зросла. У цей час у Швеції правив бездітний король Карл XIII. Фактично при ньому влада належала аристократам, тому Бернадот був обраний спадкоємцем Шведського престолу.

У 1818 році, після смерті Карла XIII, Жан Батист Бернадот зійшов на трон під ім’ям Карла XIV Юхана. І питання чим краще виводити татуювання його не хвилювало.

3. Чому ромашка?

Ромашка стала так називатися всього лише 200 років тому. Ця назва походить з польської і є спотвореним латинським словом romana, тобто «римська». В середині XVI століття поляки називали цю квітку «романів колір». «Ромашка» стала здрібнілою формою і вперше використовувалася під такою назвою в кінці XVIII століття в рецептах російського агронома А. Г. Болотова.

На латині ромашка називається Matricаria, що перекладається як «маткова трава», оскільки ця рослина тоді була найпопулярнішим засобом при жіночих хворобах. Цю назву вперше використав шведський лікар і ботанік Альбрехт фон Галлер, а ось у Плінія Старшого в «Природній історії» ромашка фігурує під ім’ям Chamaemellon.

4. Арабо-ізраїльський конфлікт

Цікаво, що в світі є 60 мусульманських країн і всього 1 єврейська. Місто Єрусалим був єврейською столицею більше 3000 років. Тут, в 1099 році хрестоносцями було засновано Єрусалимське королівство. У 1187 місто було захоплене Салах-ад-Дінині, а останньою пала Акра в 1291 році. З 1260 Палестина перейшла у володіння династії Мамлюків. Але при цьому місто ніколи ними не використовувалось як столиця – ісламські лідери його взагалі не відвідували.

Цікавий факт, але в Корані жодного разу не згадано Єрусалим, а ось в єврейському Танахе про нього йде мова 700 разів. І саме в бік Єрусалиму моляться євреї, а мусульмани повертаються до Мекки.

Якщо в 1854 році в Єрусалимі євреї становили понад 60% населення, то в 1922 році їм були заборонено селитися більш, ніж на 77% палестинської території.

5. Туалетний палець

Кажани, милі і страшні одночасно, – всі сприймають цих нічних мисливців по-різному. Всі знають, що у мишей пальці верхніх кінцівок трансформувалися в такий собі каркас, на який натягнуто перетинки-крила. Але при цьому «незадіяним» залишився великий палець з міцним кігтем, яким миші користуються при лазанні. Є в цього пальця й інше застосування.

Відомо, що миші зазвичай у вільному положенні зависають вниз головою, тоді як вони ходять у туалет? Найпростіша процедура в реальності виявляється не такою вже й простою. І ось тут якраз і використовується той самий великий палець, який називають «туалетним». Мишка просто чіпляється за поверхню цими пальцями, перевертається і виконує всі необхідні дії, не забруднивши свою пухнасту шерсть.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!