На Алясці виловили гігантського окуня!

На Алясці зловили величезну рибу, вага якої трохи більша сімнадцяти кілограмів. Цей морський окунь неймовірних розмірів був спійманий простим страховиком Генрі Лібманом, який живе в Сіетлі. Fox News передав, що вік спійманого гіганта може становити не менше двохсот років.

Любитель риболовлі, Генрі, розповів репортерам про те, що саме в той день він вибрався далеков море – приблизно на десять кілометрів від берегової лінії. Свій трофей він отримав не без бою і боровся до останнього поки на поверхні не з’явилася величезна голова окуня. Як розповідає Генрі, гіганта довелося витягувати з глибини більше двохсот сімдесяти метрів і це при тому, що такий вид риби може водитися ще глибше, аж до 1200 метрів.

«Коли я тримав на гачку цього монстра, мені потрібні були всі мої сили, щоб не упустити його. Він раз у раз норовив висмикнути вудку у мене з рук. Чесно кажучи, я боявся, що мій спінінг просто не витримає такого навантаження і риба «злетить». Уявіть, яке ж було моє здивування, коли я витягнув майже двадцяти кілограмового морського окуня! Згодом з’ясувалося, що така вага –рекорд Аляски», – розповів Лібман.

Генрі вирішив залишити рибу собі і відвіз її в Сіетл, де мав намір зробити з окуня опудало і повісити його на стіні у себе вдома. Тим не менше, він дозволив вченим взяти деякі зразки шкіри, які були відправлені в дослідницький центр в місті Джуно. Там дослідники моря мали намір встановити точний вік риби. Якщо рибі дійсно більше двох сотень років, то вона з’явилася на світ в той же рік, коли Сполучені Штати Америки вступили у війну з Великобританією – в 1812 році. Адміністрація містечка, недалеко від якого був спійманий окунь-гігант, повідомили, що якщо вік окуня підтвердиться, то він стане другим за рахунком рекордсменом, виловленим в тутешніх водах. Вік попереднього подібного улову склав близько двохсот п’яти років.

Дослідники кажуть, що якщо вік окуня підтвердиться, то ця риба може потрапити у Книгу рекордів Гіннеса.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!