Цікаві факти про бджіл

Бджоли – великі трудівники лісів, луків, полів і навіть боліт. Вони не тільки люблять солодощі, а й вміють їх готувати. Завдяки працьовитості їхній ми маємо величезну різноманітність фруктів, овочів і злаків, а також найсолодше, природні ліки – мед.

Перед вами декілька цікавих фактів про бджіл.

1. У бджолиній зграї повністю розподілені функції і кожен знає свою роботу. Є основна самка – цариця. Вона приводить потомство.

2. Її забаганки задовольняють так звані трутні. Мало того,що вони повинні забезпечити самку якісним заплідненням, так ще й залишаються без свого дітородного органу після закінчення процесу.

3. Також є бджоли-роботяги. Вони займаються виключно чищенням вулика і стежать за тими, хто в зграї. Якщо яка-небудь бджола хворіє або померла, вона не може залишатися там, де знаходиться вулик. Роботяги виносять її зі свого житла.

4. Бджоли ходять в туалет прямо на льоту.

5. Раціон комах досить різноманітний. Однак, є й свої переваги. Так, бджоли люблять ласувати не просто цукром і нектаром, а цурками – сполучені речовини мають зовсім інший смакі. Це, без перебільшень, улюблена страва комах.

6. Бджоли можуть з’їдати своїх же родичів, коли нічого іншого немає.

7. Відмінною рисою бджіл, які дають прополіс, є наявність п’яти очей. Однак, велика кількість очей не означає хорошу якість зору. Ні, вони не сліпі, проте, бачать навколишній світ у блакитних і жовтих тонах.

8. Бджоли, що дають мед, непогано зуміли себе зарекомендувати на ринку медтерапіі. Так, уже існує спеціальна методика під назвою апітерапія, за якою людей, які страждають таким захворюванням, як розсіяний склероз, жалять бджоли в місця локації змін нервової системи. Відгуки від такої терапії лише позитивні.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!