Цікаве про озеро Лох-Несс

На Землі є багато озер, у яких, за давніми переказами і легендами, живуть загадкові істоти. В одних розповідях це дракони, в інших – гігантські змії, ще в інших – страшні десяти пальчасті монстри з одним оком і величезним рогом. Одні легенди існують лише в пожовклих від часу старовинних рукописах, інші й досі живуть у розповідях очевидців. Мабуть, найвідомішим на Землі є шотландське озеро Лох-Несс. Міститься воно на Північно-Шотландському нагір’ї на дні вузької й довгої западини. Його ширина півтора кілометра, довжина 40 кілометрів, а найбільша глибина – 238 метрів.

За давніми легендами, в озері нібито живе чудовисько, котре нагадує величезного морського змія. Літопис 565 року повідомляє, що служитель костьолу бачив цю істоту, яка на березі жерла вбитих тварин.

Розповідають також, що 1927 року трагічно загинув селянин Кемпбел у двобої з озерним монстром, який спустошував його присадибну ділянку.

1933 року при прокладанні по березі озера шосейної дороги підірвали скелі. За словами місцевих жителів, вибухи стривожили чудовисько, й воно почало часто з’являтися на поверхні. Після цього Нессі, як охрестили змія, бачило багато людей. У 1934 і 1966 роках його нібито вдалося навіть сфотографувати.

 

Пізніше озеро було прозондовано звуковим локатором. Результати показали: в ньому є якісь тіла, що рухаються з великою швидкістю. Але й досі однозначно стверджувати, що саме зафіксували прилади, дослідники озера Лох-Несс не можуть. 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!