Гусениця з «шерстю» – цікаво знати

В природі існує гусениця з «шерстю».

Побачивши гусеницю молі Megalopyge opercularis, багато хто подумає, що це просто клаптик вовни. Адже її спинка густо вкрита довгими волосоподібними щетинками.

На ранній стадії розвитку M. opercularis ці щетинки бувають сильно кучерявими, що надає її «хутрові» дуже пухнастий вигляд. Крім того, в цей час щетинки настільки довгі, що вони утворюють «хвіст» у гусениці. А через якийсь час «шерсть» перестає здаватися пухнастою, «хвіст» пропадає, і щетинки стають більш розпатланими. До речі, така «шерсть» служить для гусениці захисним покривом під час того як вона стає лялечкою, оскільки цей вид не плете собі кокон, подібно до більшості метеликів.

Незважаючи на те що «шерсть» Megalopyge opercularis викликає бажання погладити гусеницю, її щетинки отруйні. Дотик до неї може викликати опік на шкірі, пухирі, нудоту, головний біль, а іноді і утруднення дихання.  

«Пухнаста» гусениця зустрічається на деревах і садових рослинах у південній частині США, Мексиці, а також у деяких районах Центральної Америки.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!