Цікаво знати: Анхель – найвищий водоспад у світі

Анхель – найвищий водоспад у світі.

Розташований в тропічних лісах Венесуели, водоспад Анхель – найвищий водоспад у світі. Його висота становить 979 метрів!

Вода падає з вершини однієї з найбільших столових гір Венесуели – Ауянтепуй, що в перекладі на українську мову означає «гора диявола». Висота падіння настільки величезна, що вода розпорошується перш, ніж досягти землі, і перетворюється на туман.

Спадає на думку, що назва цього водоспаду, пов’язана зі словом «ангел», однак це не так. Анхель названий на честь американського льотчика Джеймса Ейнджел, завдяки якому про найвищий водоспад дізнався весь світ.

Вперше Ейнджел здійснив посадку недалеко від водоспаду в 1933 році, коли, за словами місцевих жителів, шукав алмази в джунглях. Хоча слід зауважити, що плато, з якого падає вода Анхеля, насправді рясніє кварцом. Під час польоту увагу льотчика привернув Ауянтепуй, що змусило Ейнджел повернутися до цього місця знову через чотири роки. Тоді, в жовтні 1937 року, він спробував посадити літак на цю гору, але одне з шасі зламалось, і літак був сильно пошкоджений. Через це Эйнджелу і трьом його компаньйонам, серед яких була його дружина, довелося спускатися з гори і повертатися додому без літака. Про цю непросту подорож, як і про водоспад і гору Ауянтепуй, швидко стало відомо у всьому світі. І було прийнято рішення назвати водоспад прізвищем Джеймса Ейнджел, однак  іспанською мовою «Ейнджел» читається як «Анхель».

А в 1949 році відправилася до водоспаду експедиція Національного географічного товариства (США), яка визначила висоту водоспаду. Після чого, в 1994 році, національний парк Канаіма і найвищий водоспад у світі, що знаходиться на території цього парку, були внесені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!