Чому на новий рік прийнято наряджати ялинку?

Чому на новий рік прийнято наряджати ялинку?

У древні часи люди обожнювали природу і вірили в існування духів, що живуть, переважно, в лісах на хвойних деревах. Вважалося, що саме надприродні лісові істоти викликають люті морози, насилають завірюхи і заплутують мисливців, а особливо сміливо духи поводяться довгими грудневими ночами. І тому, щоб уберегти себе і своє майно від витівок лісових істот, люди прагнули всіляко задобрити їх: прикрашали ялини різними плодами і пригощаннями, виголошували спеціальні змови і здійснювали таємничі обряди. До того ж, вічнозелена ялинка спрадавна символізувала саме життя.
Європейці переконані, що розповсюдити звичай наряджати ялинку допоміг і глава німецької Реформації Мартін Лютер. Одного дня, напередодні Різдва, морозною зоряною ніччю, він повертався додому через ліс і, вирішивши зробити сім’ї сюрприз, приніс ялинку. Її прикрасили свічками і бантиками. Після цього випадку багато хто став брати з нього приклад.
Перше письмове свідоцтво про прикрашені ялинки, датоване 1605 р., звучить так: «У Страсбурзі на Різдво приносять в будинки ялинові дерева, і на ці дерева кладуть троянди, зроблені з кольорового паперу, яблука, вафлі, золоту фольгу, цукор і інші речі».

Чому на новий рік прийнято наряджати ялинку?

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!