7 найстаріших компаній у світі

В Україні компанія вважається довгожителем, якщо вона проіснувала більше 10 років, а вже про такі терміни, як сотні років, говорити навіть не доводиться. Вітчизняним бізнесменам потрібно повчитися тому, як продовжити життя своєї фірми у іноземних компаній, адже деякі з них функціонували протягом століть.

Цікавий факт № 1: компанія Kongō Gumi Co., Ltd в Японії

Наприклад, компанія, що займається будівництвом Kongō Gumi Co., Ltd в Японії була заснована в 578 році, а закінчила своє існування в 2006 році, тобто через 15 століть. Спочатку вона процвітала, займаючись зведенням замків для королів, потім, під час Другої Світової Війни їй довелося продавати труни. Чи довелося їй виробляти гофровані труби пвх – невідомо. Але до кінця 20 століття компанія накопичила багато боргів і в 2006 році її поглинула конкуруюча фірма.

Цікавий факт № 2: японська компанія Hōshi

Майже так само довго пропрацювала і інша японська компанія Hōshi, що спеціалізується на готельному бізнесі. Перший гостинний двір цього бренду був відкритий для гостей в 718 році. Фірма безперервно управлялася 46 поколіннями однієї родини.

Цікавий факт № 3: ресторан Stiftskeller St. Peter

У столиці Австрії – Відні є ресторан Stiftskeller St. Peter, заснований в 803 році. За час його роботи тут побували і короновані особи, і навіть сам Христофор Колумб.

Цікавий факт № 4: одна з перших пивоварень Weihenstephan Brewery of Bavaria

У Баварії одна з перших пивоварень Weihenstephan Brewery of Bavaria варить пиво з 1040 року, саме тоді вона отримала дозвіл на виробництво цього популярного напою. Неймовірно смачне баварське пиво можна покуштувати в цьому закладі і в наші дні.

Цікавий факт № 5: пивоварня Affligem Abbey brewery of Belgium

Інша пивоварня Affligem Abbey brewery of Belgium, вже в Бельгії була заснована ченцями в 1074 році, і з тих пір рецепт пива тут не змінюється!

Цікавий факт № 6: сольові шахти The Wieliczka Salt Mine

У Величці відкриті для туристів верхні рівні сольових шахт The Wieliczka Salt Mine, які були засновані в 1044 році. На нижніх рівнях шахт розташувалися ресторан і костел. Свого часу шахти відвідали Гете, Коперник, Білл Клінтон.

Ну і цікавий факт №7: монетний двір Kremnica в Словаччині

Монетний двір Kremnica в Словаччині випускає монети з 1328 року. Друга Світова Війна завдала обладнанню великої шкоди, але поступово воно було відновлено.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!