Чому муркочуть кішки?

Питання "чому муркочуть кішки", мабуть, цікавить кожного. Проте, конкретної відповіді ми не маємо, хоча є декільки наукового обґрунтованих теорій. Ось одна з них. 

Вважають, що муркотіння виникає внаслідок скорочення м'язів, які знаходяться біля голосових зв'язок – у котів є повноцінний "апарат для муркотіння", який складається з під'язикових кісточок, які вібрують. Власники котів, мабуть, зауважували, що їхні вихованці можуть муркотіти як під час їжі, так і під час, наприклад, вилизування, вони роблять це як при вдиху, так і при видиху. Вони можуть видавати ці звуки будь-коли, навіть коли мявкають!

Однак, не всі з сімейства котячих можуть муркати – лише їхні дрібні види, як коти, рисі. Бо, наприклад, у лева "апарат" повністю прикритий хрящами, які не дають вібрувати під'язиковим кісточкам. Проте, саме це дає йому можливість голосно гарчати.

Побутує думка, що муркотіння використовували кошенята, коли хотіли привернути увагу мами і "сказати" їм, що все добре. Вони, смокчучи молоко, завжди муркочуть, бо ніяк інакше "висловити" свої емоції не можуть, а їхні матусі таким чином заспокоювали малюків.

Кішки мурчкочуть, показуючи свої добрі наміри, іноді дають знати, що вони беззахисні або вимагають їжу чи увагу. Хворі особи так заспокоюють себе. Найчастіше вони муркочуть, коли щасливі, задоволені життям, ситі та вдячні. Муркаючи, ці хитрі морди можуть виманити у господаря все, що їм заманеться. Хіба не так?!

Однак, цікавим фактом є те, що коли кіт муркоче, неможливо почути його серцебиття. Тому ветеринари включають котикам воду, щоб ті заспокоїлись і можна було б провести огляд. 

 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!