Цікаво знати: Чортове кладовище (част.1)

Історія бере свій початок у 1938 році. Один літній чоловік із села Рожково Красноярського краю розповів свою історію про так зване Чортове кладовище. 

Треба було перегнати череду худоби через тайгу в Братськ. Шлях проклали вздовж ріки, аби корови могли відпочивати у воді, захищаючись від мошкари. Якось погоничі не дорахувалися двох корів. Перше припущення, яке спало їм на думку, зразу відхилили – ведмеді не могли роздерти тварин, оскільки собаки були спокійними, та й вовки там не водились. Два погоничі, один з яких і розказав цю історію, вирушили на пошуки. Згодом вони почули гавкіт собак. Здивуванню чоловіків не було меж. Підбігши до дсвоїх поводирів, вони побачили круглу галявину, на якій нічого не росло, а посеред неї лежали мертві корови. Господарі помітили, що їхні тварини боялись навіть підійти до цього місця. Як виявилось, люди натрапили на так зване Чортове кладовище, де земля пророкує смерть.

Це й справді була кругла ділянка діаметром близько 250 метрів, яка мимоволі навіювала жах. На чудернацькій землі лежали кістки та скелети, а подекуди й туші звірів і птахів. Дерева, гілки яких звисали над галявиною немов у фільмі жахів, доповнювали картину. 

Випадки, коли пропадали корови, а місцеві жителі знаходили їх на згубному місці, траплялися досить часто. Їх витягували звідти гаками. Коров’яче м’ясо набувало незвичайного червоного кольору. Складалось враження, немов тварина побувала в мікрохвильовій печі.
На сьогоднішній день існує декілька пояснень ефекту згубного місця, проте про нього розповімо у наступній статті.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!