Цікаве про кажанів

Єдиним ссавцем, що пристосувався до тривалого польоту є кажан. Він належить до родини рукокрилих, яка налічує аж 950 видів. В Україні існує понад 25 видів кажанів – підковоніс, нічниця, вухань, вечірниця, лилик, нетопир, широковух, довгокрил та інші.

Багато людей бояться кажанів, осільки ті літають лише вночі й нечутно, ніби привиди, вилітають нізвідки. Та й на перший погляд вони видаються недуже симпатичними. Пальці передніх кінцівок, боки й задні кінцівки з’єднані еластичною перетинкою, утворюючи своєрідні крила. Мордочка кажана нагадує водночас мишачий писок і зменшену копію свинячого рильця.

Ці істоти знаходять собі прихисток у щілинах будинків, дуплах, розколинах скель та печерах. Одні полюють і живуть великими колоніями, інші – усамітнюються. Якось у печері Бракен, штат Техас, вчені виявили величезну колонію кажанів, що налічувала 20 мільйонів особин. 

Кажани бувають різних розмірів: від маленького свинокосого кажана – розмах крил 160 мм і вага 2 грами, до величезної лисиці Бісмарка – розмах крил 1,83 метри. Більшість кажанів живиться комахами, але є серед них і справжні хижаки, що п’ють кров. Їх і називають – вампіри.

Кажани вилітають на полювання тільки вночі або в сутінках. Здобич вони знаходять за допомогою ехолокації, завдяки якій вони орієнтуються в просторі.

Звірята видають звуки, які людина не чує. Вони ловлять відбитий звук своїми величезними вухмаи і, таким чином, виявляють здобич або перешкоду. Про те, з якою швидкістю літають ці істоти, напевне не відомо. Деякі вчені зафіксували швидкість до 51 кілометра на годину, але дослідження, проведені в США, показали, що з восьми видів кажанів лише чотири літали трохи швидше, ніж 20 кілометрів на годину. 

Кажани недобачають, зате добре чують. Вченим відома одна самка бурої нічниці, що прожила 32 роки. До речі, досі не всі види кажанів відомі науці, а окремі зустрічалися лише в одиничних екземплярах. 

Це корисні для людини істоти. Вони знищують комах-кровососів та шкідників лісу. Тож убивати їх не слід. І не лякайтесь, нічого поганого вони вам не заподіять.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!