Які каштани їстівні?

Їстівними є плоди каштана справжнього. Це дерево виглядає дещо інакше, ніж кінський каштан. Листки у каштана справжнього довгасті, еліптичні, з гострими зубчиками. У кінського каштана листки складні, пальчасті, на спільній ніжці їх 5-7. Плоди каштана і плоди кінського каштана схожі, але у справжнього під колючою шкірочкою їх по 2-4. Коли плоди каштана дозрівають, шкарлупа тріскає і горішки випадають.

У країнах Південної Америки, де врожаї каштанів особливо багаті, горіхи стали другим хлібом і навіть заміняють його. Їх їдять сирими, вареними, печеними, смаженими. Сушені каштани перемелюють на борошно, змішують з пшеничним і кукурудзяним і печуть хліб та коржі. Змелені каштани додають у тістечка, торти, пироги, роблять начинки для цукерок. Смажені мелені каштани можуть замінити каву. Там, де каштанів багато, ними годують домашніх тварин і птахів.

Каштани – високі, до 35 м заввишки, дерева, що живуть до тисячі, а то й більше років. Але вони дуже примхливі і потребують безперервної теплої погоди, не витримають сильної спеки та посухи. Каштани вразливі до грибкових захворювань і після 100 років життя у них вже починає гнити серцевина, у стовбурах з’являються дупла. Нормально розвиваються вони лише у теплому вологому кліматі Середземномор’я, Кавказу, у Східній Азії, на теплих океанських берегах Північної Америки. Особливо добре почуває себе каштан  в Італії. А от у Середній та Північній Європі він зовсім не плодоносить, хоча й витримує нетривалі морози, як у Краснодарському краї та на Кавказі. Морозостійкі каштани – японські город часті – ростуть на острові Хоккайдо. А краще за всіх витримує морози до –27 °С американський зубчастий каштан.

У Західній Європі каштани вирощують уже не менше 2 тисяч років. Найкращі та найсмачніші сорти горіхів – марони – мають в шкарлупі всього лише 1-2 дуже великих, до 4 см у діаметрі, горіхи.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!