Цікаве про тетріс

Цю гру придумав програміст Олексій Пажитнов. Свою ідею він взяв з давньої головоломки “Пентаміно”, в якій з набору пласких детальок, які і являють собою різноманітні конфігурації з п’яти однакових квадратиків, треба було скласти різні фігури. Ця головоломка, розрахована на повільне вдумливе розв’язування, перетворилася на вельми динамічну комп’ютерну гру “на швидкість мислення”. 

У грі Пажитнова в плоский прямокутник падають різноманітні фігурки з чотирьох квадратиків; звідси й назва “Тетрис” – від слова “тетра” – “чотири” грецькою. Гравець може обертати фігурку, поки вона летить, і зсувати її праворуч або ліворуч. Коли одна фігурка впала, з’являється інша. Завдання – скласти ці фігурки так, щоб заповнити горизонтальний ряд. Якщо гравцеві вдається це зробитти не залишивши в ряді пустих клітинок, увесь заповнений ряд зникає. Гра закінчується перемогою машини, коли весь прямокутник виявиться заповнений фігурками, а в горизонтальних рядах залишаться пусті квадратики, що унеможливлює зникнення рядів. “Перемога” для гравця – це нескінченна гра. Людина грає поки має терпіння, поки не помилиться. 

“Тетріс” став однією з найпопулярніших комп’ютерних ігор. Аси цієї приставучої гри дослідили існування виграшної стратегії і з’ясувалося, що машина може “засипати” гравця навіть давши йому право вибирати ширину екрану і оголошуючи наперед свої ходи.

Незабаром звичайний “Тетріс” почав надоїдати і тоді, завдяки зусиллям багатьох програмістів виникло чимало різних варіацій гри: тут і тривимірний варіант гри, варіант, в якому падають фігурки з будь-якої кількості квадратиків (до п’яти), гра з різнокольоровими квадратиками і т.д. Щодо класичного тетріса, то його можна придбати на кожному розі – з’явились окремі пристрої з грою. Зображення там чорно-біле, проте їх можна можна покласти в кишеню і грати в будь-якому місці.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!