Яким буде програмування через 20-30 років?

На сайті з питаннями і відповідями Quora обговорюють різні теми. Наприклад, один з користувачів пропонує поміркувати, яким буде програмування через 20-30 років у майбутньому?

Найбільше позитивних відгуків набрав відповідь Майкла Черча (Michael O. Church). Він відразу обмовляється, що передбачати майбутнє – невдячна справа. Наприклад, яким ми бачили майбутнє 20-30 років тому? Ясно було, що майбутнє за інтернетом. Але при цьому ми думали, що технологічний прогрес зробить людей більш вільними, що ми будемо працювати по 20 годин в тиждень і мати всі необхідні речі. Мовляв, працювати будуть роботи.

Нічого з цього не втілилося в життя (ну, крім інтернету).

Хоча, розвиток людства йде все-таки у зазначеному напрямку: ми все-таки рухаємося до суспільства без готівкових грошей, хай і не так швидко, як хотілося б.

Мобільні комп’ютери, як і передбачалося в 90-ті роки, дійсно з’явилися і стали дуже популярними.

Але ось де прогрес мінімальний, так це в соціоекономічному відношенні. Природу людей неможливо так швидко виправити, і не можна відразу усунути всі пороки, як жадібність і гординя. В результаті, саме із-за цих вад у суспільстві досі присутній бідність. Поліпшення в плані людської моралі відбуваються надто повільно.

Якщо говорити безпосередньо про програмістів, то Майкл Черч вважає, що ця професія буде потрібна навіть більше, ніж зараз, і програмісти будуть більше заробляти. На його думку, нормальною зарплатою програміста буде приблизно $29 000 в місяць (на сьогоднішні гроші, без урахування податків) в середині його кар’єри, тобто приблизно в 40-річному віці.

Проблема в тому, що великі гроші будуть залучати безліч шарлатанів, які насправді не розбираються в програмуванні. Ми вже зараз бачимо це на прикладі Кремнієвої долини, куди прагнуть за грошима люди, зовсім не мріють про технологічний прогрес і зміни майбутнього, вони просто хочуть заробити побільше. Нам доведеться знайти способи боротися з цим.

Ну, а технологічна основа роботи не занадто сильно зміниться. Мови програмування продовжать свій розвиток, а ідеї з Lisp і Haskell продовжать поширюватися в повсякденне використання, але навряд чи через 20 років програмування буде кардинально відрізнятися від нинішнього. Програмування, як і раніше, буде складною справою, але воно все одно залишиться захоплюючим заняттям, коли за допомогою чистої логіки ви можете створювати нові речі.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!