Цікаве про форт Буаяр (част. 3)

Які випробування існують з 1990 року і донині?

Гра зазнала безлічі змін як в правилах гри, так і в самих випробуваннях. Тільки три з них залишились без зміни. Перше – гра Бонто, до сьогоднішнього дня проводиться в камері №220. Учасник повинен знайти ключ, захований Магістром, під однією з трьох склянок. Друге випробування – глиняні глечики. Знамениті горщики, наповнені комахами, мишами та іншими тваринами, в одному з яких захований ключ. До речі, саме це завдання стало візитною карткою телешоу. І, нарешті, випробування з підвішеною канатною драбиною, що з’явилося в 1990 році в усіх версіях за винятком французької.

Чи існують насправді каземати?

 

Форт Буаяр був побудований для захисту від ворожих нападів. З 1871 року він став в’язницею. Будова 68 метрів в довжину і 20 метрів заввишки налічує 66 казематів, розташованих на трьох рівнях. Площа камери від 20 до 30 кв.м. У передачі учасників, які не встигли вийти з кімнати за відведений час, супроводжують в камеру ким-небудь з персонажів гри та садять у клітку.

Як можна дістатися до форту?

До Форту Буаяр, що знаходиться у відкритому морі на відстані  9 км від берега, можна дістатися лише на човні. Знімальна група і учасники передачі пливуть на різних суднах.

Після 1945 року гавань, куди могли пришвартуватися судна і яка перебувала в декількох метрах від форту, була зруйнована в результаті припливу, а також через відсутність будь-якого догляду за фортом.

Уже в  1989 році була сконструйована платформа (за прикладом нафтової по ширині будови) для висадки пасажирів та матеріалів. У разі поганої погоди, а особливо штормів, хвилі можуть досягати висоти стін форту. В такому випадку доступ до форту можливий тільки на вертольоті.

Що таке клепсидра?

Клепсидра – це водяний годинник, який відраховує час, відведений на проходження завдання. Схожий на пісочний кодинник, він розміщений біля кожних дверей у форті. Для випробувань поза кімнатами використовується хронометр. У випадку, коли учасник не встигає у заданий час вибратись із кімнати, він потрапляє у в’язницю.

У 2006 році один російський учасник не встиг вчасно вибігти зі скарбниці, втратив всі золоті монети і був виведений через підземні виходи.

Чи був форт знаменитий до передачі?

До телепередачі форт вже брав участь в кінозйомках. У 1962 році юна Бріджит Бардо засмагала на даху форту у фільмі “Відпочинок воїна” Рожера Вадима, але сцена була вирізана при фінальному монтажі.

У 1967 році актори Ліно Вентура та Ален Делон відвідують форт, а потім влаштовують там перестрілку в його кулуарах у фільмі “Шукачі пригод” Робера Енріко. Герой Алена Делона був убитий на терасі форту.

І, нарешті, в 1980 році Жак Антуан, творець телевізійних ігор, вибрав форт для зйомок пілотної серії “Полювання за скарбами”. Там був відзнятий один епізод і показаний по телеканалу Антенн 26 вересня 1981 року.

7 липня 1990 року світ побачив перший випуск передачі “Ключі від Форту Буаяр”. Ведучими шоу стали Патріс Лаффон, Марі Талон і Софі Даван. Імена учасників були приховані. 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!