Цікаві факти про суші

Суші – модерне задоволення, японська традиція котрого сягає тисячі років. Сьогодні воно впевнено входить до раціону українців, стає не рідкісним делікатесом, а повсякденною стравою, котру можна зготувати власноруч вдома. Але досі існує багат неправильних уявлень про суші. Далі подамо найпоширеніші хибні факти про суші та спростуємо їх, а також ознайомимо з найцікавішими фактами з історії та поширення цієї страви. 

– В суші використовується лише сира риба. Це поширена помилка, адже річкова риба чи лосось сирими ніколи не використовуються через високу ймовірність зараження паразитами.

– Найбільш поширена помилка про суші, що це просто сира риба, або що така риба є невід’ємною частиною суші. Коли сира риба подається сама по собі це називається сашимі. Проте з самого початку суші включали сиру рибу з різними інгредієнтами.

– Значення риби як інгредієнту залежить від того, де суші готується. У Токіо, місті, яке відоме через найбільший в світі рибний ринок, нігірі-дзусі, як правило, приймає форму шматка рису з ретельно нарізаною рибою на вершині, в той час як суші з регіону Осаки можуть містити огірки та інші овочі або трави, загорнуті в рис і хрусткі водорості, або норі.

У Сполучених Штатах, маки дзусі є найбільш поширеною формою суші. Ця форма включає в себе рис і норі з начинками на бамбуковій циновці, потім нарізані на крихітні рулони.

– Рис є ключовим елементом у всіх суші. Швидкого приготування або середнього він ретельно готується і змішується зі спеціальною сумішшю рисового оцту, цукру і солі. Текстура і консистенція рису є життєво важливою, щоб зробити правильно суші, він повинен бути не надто липким. Оцет, який використовується, не повинен перекривати природний смак рису.

– Суші, як просто спеціально приготований рис, подається з спеціальними начинками різних форм і розмірів. Справді, чірашізуші, який іноді називають рисовим салатом в Сполучених Штатах, це просто чаша рису з начинкою.

– Історія суші сягає майже тисячі років, коли сиру рибу зберігали між шарами рису. Протягом тижня рис ферментували і хімічні речовини, що вироблялися, тримали рибу погано. Після процесу бродіння риба була готова до вживання. Зрештою, японці стали їсти рис і рибу разом. Форма цих традиційних суші, відома як наре-зуші, їх досі їдять в Японії, хоча вони на смак доволі гострі. 

– Останнім важливим етапом в історії цієї страви було винайдення суші-автоматів у 1980-х роках. Така лінія здатна замінити декілька десятків професійних сушистів, проте поширення такої техніки стримує масова думка про те, що суші треба готувати руками.

 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!