Цікаво знати: найпоширеніші психічні захворювання

Психічні, або як їх ще називають “душевні хвороби” виникають внаслідок порушення функцій головного мозку. Що ж спричиняє такі серйозні зміни його діяльності? Розумові розлади можуть виникнути в спадок від ваших родичів, або ж через інфекцію, занесену у ваш організм, також є випадки, коли психічні захворювання розвиваються через психічні травми, спричинені в дитинстві чи більш старшому віці, порушення роботи залоз внутрішньої секреції та навіть в рідкісних випадках через авітаміноз!

Класифікації психічних захворювань:

1. Психоз –  один з видів психічного розладу, який проявляється в тому, що особа не може адекватно поводити себе в різних життєвих ситуаціях. Симптомами психозу є марення, галюцинації, рухові розлади, афективні порушення (зміни настрою), маніакальні стани та маніакально-депресивний психоз.

 

 

2. Невроз – група захворювань, що характеризується тимчасовим зворотнім порушенням психіки функціонального характеру. Виникає як реакція організму на важку життєву ситуацію, психічну травму, стрес, які миттєво і з великою емоційною силою вплинули на свідомість особи. 

Поняття “невроз” ввів шотландський лікар У. Кулен, котрий характеризував цей стан, як “нервовий розлад, який не супроводжується лихоманкою, не пов’язаний із захворюванням якогось органу, а обумовлений загальним стражданням, від якого залежать рухи і думки”. На щастя, невроз є зворотнім процесом, тобто при усуненні травмуючого фактору усуваються і психічні розлади.

3. Епілепсія – хронічний вид психічного розладу, який проявляється раптовим винекненням судомних нападів із рецедивами впродовж усього життя. Встановити причину хвороби, як і позбутись її майже неможливо. Вона протікає з ускладненням симптомів та абсолютною зміною особистості хворого. За даними ВОЗ 30-40 млн. людей світу страждають від епілепсії. 

4. Шизофренія – вид психічного захворювання, що проявляється зміною особистості, розладом розумових процесів, різноманітними патологічними продуктивними симптомами. Найчастіше проявляється через слухові галюцинації, параної, манії чи розлад мови та мислення хворого, що супроводжується значною соціальною дисфункцією. 

5. Психопатія – стан стійкої психічної дисгармонії особистості. Виникає в зв’язку з почуттям неповноцінності, недостатності характеру і формується в більшості з дитинства. Цей стан відрізняється постійністю; має тенденцію посилюватися чи послаблюватися. Походження цього аномального стану досі не відоме.

 

6. Алкоголізм – це також психічне захворювання, що характеризується спочатку психічною, а потім і фізичною залежністю особи від спиртного. Розвивається від простої звички до хвороби, супроводжується повною деградацією особистості, депресією та навязливими станами. Передається по спадковості, негативно впливаючи на нащадків.

 

7. Наркоманія – вид психічного захворювання, що полягає в патологічній пристрасті до психоактивних речовин. У хворих дуже швидко прогресує фізична і психічна залежність від наркотику, деградація особистості. Наркоманія, на жаль, є сьогодні не рідкісним явищем, котре негативно впливає на все суспільство, маючи швидкі темпи поширення. 

 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!