Цікаві факти про бактерії

В оточуючому нас світі живуть різні мікроби і бактерії, серед яких є і хороші, і погані. Наведемо добірку цікавих фактів про бактерії.

1. Найбільша бактерія, що носить ім’я Thiomargarita namibiensis, що в перекладі означає «сіра перлина Намібії», була відкрита в 1999 році. Її розмір у розрізі досягає 0,75 міліметрів і перевищує стандартну точку, що має діаметр 1/12 дюйма – це дорівнює 0,351 міліметра.

2. Запах, що ми відчуваємо від мокрої землі після дощу, обумовлений органічним речовиною геосмін. Його виробляють актинобактерії і ціанобактерії, що живуть на поверхні землі.

3. Процес еволюції бактерій пройшов у давні часи настільки успішно, що їх зовнішній вигляд не змінюється вже протягом мільярда років. Відбувалися лише внутрішні видозміни. Це явище отримало назву «синдром Фольксвагена». Автомобіль «Фольксваген-жук», настільки припав до смаку всьому світу, що його виробники не змінювали зовнішній вигляд машини протягом сорока років.

4. Розглядаючи цікаві факти про бактерії, обов’язково слід зазначити – загальна вага колоній бактерій, що живуть в людському організмі, дорівнює двом кілограмам.

5. Існують ракоподібні, які  харчуються бактеріями, що виросли на їх же тілах. На глибинах понад 2 км живуть краби Kiwa puravida, які мають другу назву – єті-краби. Мешкають ці істоти поблизу щілин, з яких назовні виходять сірчисті сполуки і метан, що є для бактерій джерелом енергії. Краб активно сприяє зростанню бактерій, підставляючи їх колонії на клешнях під поживні потоки. При цьому його рухи нагадують танець.

 

6. Найдавнішим організмом, виявлених вченими, вважається архібактерія термоацидофілу (thermoacidophiles). Цей вид бактерій існує в гарячих джерелах з великим вмістом кислоти. Ці бактерії не живуть при температурі нижче 55 градусів.

7. Дослідження, проведене вченими з Університету Манчестера, показало, що на поверхні мобільного телефону знаходиться мікробів істотно більше, ніж виявлено на сидінні унітазу або на підошві взуття.

8. Унікальні мікроби, що живуть в кишечнику японців, забезпечують більш ефективну переробку вуглеводів морських водоростей, що входять до складу суші, ніж у людей з інших регіонів.

9. Мало хто знає, що бацила і бактерія є одним і тим же живим організмом. Просто у слова «бацила» латинське походження, а слово «бактерія» – з грецької мови.

10. Один з двох кілограмів бактерій, що мешкають в організмі людини, розташовується в його кишечнику. Кількість цих бактерій значно перевищує кількість клітин людського тіла.

11. У роті людини налічується майже 40 тисяч бактерій різного типу. Під час поцілунку люди можуть передати один одному 278 видів бактерій. Безпечними з їх числа є 95%. 

12. Оскільки розмір найбільшої з існуючих бактерій Thiomargarita namibiensis доходить до 0,75 мм в розрізі, це дозволяє бачити її навіть неозброєним оком.

13. У минулому столітті медики в деяких країнах видаляли апендицит всім дітям без винятку. Пояснювали це профілактикою майбутнього можливого запалення апендикса. Дослідження вчених, проведені на початку цього століття, показали, що апендикс не є рудиментом. Цей орган дуже важливий для імунної системи, оскільки саме в ньому живе багато мікроорганізмів.

14. Під час хвороби людини гине значна частина природної флори її кишечника. Саме тоді організм отримує «підкріплення» з мікрофлори апендикса.

 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!