Цікаві факти про сир

1.В Англії щороку проводиться змагання з катання сиру.

2.До складу сиру Чеддер вже більше, ніж 200 років додаються насіння аннато (маленьке дерево, родом з тропічних областей американського континенту). Ще для надання кольору сирам  використовують морквяний сік і екстракт пелюсток календули.

3.Королеві Англії – Вікторії (1837-1901) в якості весільного подарунку презентували величезне колесо сиру Чеддер, вагою трохи більше 500 кг.

4.Пармезан – найбільш відомий у світі італійський сир, його називають королем сирів, або сиром королів.

5.Під час приготування сиру, рух бактерій в ньому породжує газ. Коли газ вивільняється, газові бульбашки утворюють дірки в сирі. Фахівці дали їм назву – «очі».

6.Для приготування 1 кг сиру, потрібно близько 10 літрів коров’ячого або козячого молока. Але готується сир не тільки з молока: є сири, приготовані з сої, гороху, і навіть з печінки теляти або свині, сметани та, не дивуйтеся, з цукру з льодом.

7.Сліди наявності сиру були виявлені в єгипетських пірамідах часів першої династії (3000-2800 до н. е..). Давньогрецький поет Гомер писав про те, як виготовляли сири в Одісеї. Сир був вагомим продуктом в торгівлі у стародавніх греків і римлян.

8.Голландці одні з перших пішли шляхом комерції і почали виробляти великі кола твердого сиру в XIV столітті. І до нашого часу сир є одним з важливих продуктів харчування.

9.У деяких народностей Кавказу сир має сильний запах, вважається засобом, що збуджує. Зважаючи на це, він обов’язково присутній на весільному столі.

10.За чутками, не що інше, як Камамбер (сорт м’якого жирного сиру) сприяв появі на світ легендарної картини Сальвадора Далі «Текучий годинник». Одного разу, покуштувавши за вечерею сир Камамбер, Далі присів перед незакінченим полотном, загасив світло і почав міркувати про дивовижний смак цього сиру. Власне тоді в його уяві і з’явилося прекрасне бачення «текучого часу».

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!