7 неочікуваних (науково перевірених) порад для одружених пар

Знайти любов і зберегти її протягом усього життя – завдання не з легких. Неважливо наскільки міцні ваші почуття, зберегти шлюб деколи буває дуже складно. Ти, напевно, вже знаєш, що секс, довіра і співчуття – неодмінні умови для того, щоб зберегти стосунки. Але є ще декілька несподіваних наукових фактів, які допоможуть зробити шлюб вдалим.

Ці 8 порад допоможуть зберегти любов на довгі роки:

1. Економте на весіллі.

Ми звикли, що весілля потрібно святкувати гучно і з розмахом. Але вчені не радять цього робити, так як результати проведених ними опитувань показують, що пари, які витрачали менше грошей на весілля, залишалися разом набагато довше тих, хто спускав на святкування величезні суми.

2. Спілкуйтесь в мережі але не живіть у віртуальному світі.

Вчені Національної академії наук стверджують, що у пар, які іноді спілкуються між собою в інтернеті, рівень розлучень набагато нижчий, ніж у тих, хто цього не робить. Також у таких пар спостерігався більш високий рівень задоволеності відносинами. Досить вагома причина, щоб додати дружину Вконтакте або Фейсбук. Так ви з легкістю додасте роматнтики у ваші стосунки. Адже використовуючи соц мережі, ви можете постити зрозумілі лише вашій половинці речі, або ж наприклад – подякувати за гарний вечір чи запросити у кіно. Проте памятайте, що спілкуватись в інтернеті час від часу – хороша ідея, але не потрібно зводити до цього все ваше спільне проведення часу. У 2014 році вчені Бостонського університету провели дослідження, які показали, що часте використання соціальних мереж знижує рівень задоволеності шлюбом, адже люди втрачають реальне життя.  

.

3. Дивіться фільми разом.

Ще одне дослідження, проведене психологами, показує, що пари, які регулярно дивляться разом фільми, зберігають більш тривалі і гармонійні стосунки. Вся справа в тому, що обговорюючи і обдумуючи те, що відбувається на екрані, вони можуть без побоювання висловити свої погляди і думки щодо відносин, дізнавшись при цьому думку партнера.

4. Відповідайте на докучливі відволікаючі коментарі.

Відомий психолог Джон Готтман стверджує, що коли партнер перериває твоє читання, перегляд фільму або роботу дурними фразочками або з проханням подивитися картинку з інтернету, дуже важливо зберегти спокій і позитивно на це відреагувати. Тому що твоя поведінка в таких ситуаціях безпосередньо впливає на якість і тривалість ваших відносин. Дослідження Готтмана показали, що пари, які зберегли тривалі відносини, звертали увагу на відволікаючі фрази свого партнера в дев’яти з десяти випадків. А ті, що скоро розлучалися – всього три рази з десяти.

5. Вживайте слово «ми» під час сварок.

«Я» люблю «тебе» – хороший варіант, але «ми» любимо «нас» – в рази краще. Дослідження вчених Каліфорнійського університету в Берклі показали, що пари, які використовують слова «ми» і «нас» здатні більш продуктивно і з меншими втратами виходити з конфліктних ситуацій, ніж ті, які застосовують займенники «я» і «ти».

6. Підійміть свого партнера на п’єдестал.

Ставитися до партнера як до надземної істоти – одна з умов, яка допомагає зробити шлюб по-справжньому щасливим. Вчені університету в Буффало прийшли до висновку, що є прямий зв’язок між тим, щоб жити в щасливому шлюбі і дивитися на свого партнера сяючими очима. Вони провели опитування 222 подружніх пар і ті з них, які відгукувалися про свою другу половинку позитивно, можливо, перебільшуючи її особистісні якості, зберігали прекрасні відносини на більш тривалий відрізок часу.

7. Робіть те, що подобається обом.

Багатьом відомо, що спільне проведення часу – запорука міцних відносин. Насправді це твердження працює тільки в тому випадку, якщо те, що ви робите, приносить задоволення обом партнерам. Якщо ти будеш втягувати свою другу половинку проводити час, які їй не до душі, ти дуже сильно ризикуєш зіпсувати відносини. Тому краще зробити щось одному і зберегти шлюб, і розділити зі своїм партнером тільки те хобі, яке йому теж подобається.

 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!