6 стародавніх повір’їв із різних куточків світу, які породили традиції Різдва

Наш світ сповнений забобонів, які сягають корінням у глибоку давнину. Хтось боїться повертатись додому, якщо щось забув, а хтось судомно починає шукати іншу дорогу, якщо раптом йому перебіжить дорогу чорна кішка. Особливо цікаво спостерігати, як різні народні повір’я трансформувалися практично на обряди, які проводять і сьогодні. Пропонуємо вам ознайомитися з різдвяними традиціями з різних куточків світу та дізнатися, як вони виросли із забобонів та повір’їв.

Греція: розводять багаття і спалюють старі черевики

У Греції є один дивний обряд: тут на Різдво спалюють старе взуття. Справа в тому, що раніше вірили, ніби після Різдва і аж до Богоявлення на землю спускаються злі духи, а найкращий спосіб відлякати їх – розвести багаття. Але вигнанням духів тут не обмежуються, ще багаття палили пастухи, щоб обігріти немовля Ісуса. Саме тому у різдвяний період у грецьких містах можна побачити, як люди розводять на вулиці вогонь. То до чого тут черевики? Вважається, що запах старих спалених черевиків відлякає злих духів від вашого будинку, і вони будуть триматися подалі від вас.

Великобританія: приготування різдвяного пудингу

Різдвяний пудинг у Сполученому Королівстві готують задовго до Різдва, зазвичай ще у листопаді, адже до свята він має настоятися, насититися запахами та смаками. А ось замішують його у певному напрямку: зі сходу на захід. Вважається, що ця дія символізує шлях волхвів, які йшли, щоб побачити Ісуса.

Сербія: краще не гуляти вночі 12 днів перед Різдвом

Серби мають повір’я, що 12 днів перед Різдвом – це “нехрещені дні”, коли демонічні сили виходять на вулицю. Саме з цієї причини краще не виходити з дому після заходу сонця. А якщо ні, то демон може застрибнути вам на спину і наказати нести, куди він хоче.

Філіппіни: ніхто не лежить у ванній на Різдво

На Філіппінах не приймають ванну на Різдво. Згідно з старовинним повір’ям, вода змиє благословення народження Христа. Той, хто порушив правило, страждатиме на дивну і довгу хворобу.

Гватемала: прибирання та спалювання диявола

Прибирають перед Різдвом, напевно, у кожній країні. Але в Гватемалі прибирання стало практично священним обрядом. Гватемальці не просто прибирають, вони вичищають все сміття, виносять його на вулицю і складають в одну купу. Зверху на сміття вони встановлюють опудало диявола, а потім підпалюють його. Місцеві жителі вірять, що так вони позбавляються всього поганого, що було у році, що минає.

Чехія: одна з головних різдвяних страв – короп

У Чехії та в деяких країнах Східної Європи головною стравою на столі стало не м’ясо чи птах, а саме риба, найчастіше короп. Ця традиція виросла з повір’я: якщо підкласти під тарілки гостей лусочки риби, їх рік буде вдалим і хорошим.

Джерело: https://tsikaviy-svit.com/

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!