Еко-місто Lusail

Lusail – це еко-місто в Катарі і найбільше будівництво, яке коли-небудь відбувалось у країні.

Еко-місто Lusail

Сучасна архітектура Катару

За розробку, будівництво, маркетинг і управління містом вартістю близько 45 мільярдів доларів США відповідає Lusail Real Estate Development Company (LREDC), дочірня компанія Qatari Diar Real Estate Investment Company.

Еко-місто Lusail

Місто Lusail, будівництво якого почалося в 2006 році, – це частина проекту Qatar 2030. Після закінчення будівництва, яке імовірно завершиться до 2019 року, чисельність населення Lusail буде становити 450 тисяч чоловік, включаючи 200 тисяч постійних жителів, 170 тисяч працівників і понад 80 тисяч гостей міста.

Особливості міста Lusail

Lusail – один з найбільших комерційних проектів на Близькому Сході. Цей прибережнє місто, розташоване 22 кілометри на північ від Дохи, буде займати територію площею 38 кілометрів, включаючи набережну протяжністю понад 28 кілометрів.

Проект міста передбачає створення умов для роботи, відпочинку і розваг – все, що необхідно для забезпечення комфортного життя. Lusail буде включати в себе 19 розважальних, комерційних і житлових районів, чотири острови, бухту з двома пристанями, 25 тисяч житлових будинків, хмарочосів і невисоких будівель. Крім того, тут буде бізнес-район, який займе декілька 20-поверхових будинків змішаного використання і невисокі будівлі.

У місті побудують торгові центри, лікарні, порти, два поля для гольфу, п’ять стадіонів, кілька представництв енергетичних компаній, школи, мечеті, а також місця для занять спортом, розваг, проспекти, зони відпочинку, культурні центри, магазини і 22 готелю міжнародного класу.

Еко-місто Lusail

Energy City Qatar є першим повноцінним нафтогазовим центром регіону. Катар був обраний місцем проведення Чемпіонату Світу з футболу 2022 року, після чого було прийнято рішення про будівництво стадіону Lusail Iconic Stadium місткістю більш ніж 80 тисяч осіб.

Одним з 19 районів міста Lusail стане District Marina, який буде включати розташовані на березі житлові, торговельні та готельні об’єкти загальною площею приблизно 1,8 млн. м.

Еко-місто Lusail

Проектування міста Lusail

Унікальний проект міста Lusail передбачає комплексне планування, яке бере до уваги всі особливості ландшафту.

У Lusail City побудують тунелі для технічного обслуговування за якими будуть проходити підземні газові мережі. У Катарі вперше електроенергію почнуть поставляти в місто через мережу спеціально побудованих станцій і підземних підстанцій.

“Розумне місто” буде використовувати новітні технології для створення екологічно чистого навколишнього середовища. Експлуатаційний центр управління буде контролювати всі системи і діяльність міста. А єдиний командний центр забезпечить безпеку жителів і гостей міста за рахунок цілодобового спостереження.

Автомобільні парковки будуть однаково доступні як для місцевих мешканців так і для туристів. Їх з’єднають з десятьма підземними пішохідними тунелями, розташованими по всьому місту. А для пересування вздовж берега пасажирам запропонують послуги водного таксі.

Транспорт міста Lusail

Еко-місто Lusail

Жителям та гостям міста будуть доступні: легкорейковий транспорт (LRT), система водних таксі і мережа велосипедних і пішохідних доріжок. Систему легкогорейкового транспорту побудують для сполучення з містом Доха, а також з іншими країнами Перської затоки.

Еко-місто Lusail

Планована транспортна мережа буде складатися з 36 станцій і чотирьох головних трамвайних ліній, розташованих як над, так і під землею, загальною протяжністю 30,5 кілометрів. В майбутньому також планується будівництво мережі залізниць, сполучених з Метрополітеном міста Доха і розв’язкою шосе Аль-Хор.

Еко-місто Lusail

Траси міста спроектовані таким чином, щоб забезпечити водіям доступ до шосе Аль-Хор і міжнародному аеропорту міста Доха. Велосипедні та пішохідні маршрути будуть перетинатися зі станціями легкорейкового транспорту, автомобільними парковками і залізничними розв’язками.

Особливості життєзабезпечення міста

Будівництво Lusail проходить у відповідності зі стандартами Qatar Sustainability Assessment System (QSAS). Для охолодження будівель екологічно чистим і енергоефективним способом в еко-місті будуть прокладені підземні тунелі з холодною водою.

Всі відходи життєдіяльності міста будуть доставлятися до місця переробки через вакуумну мережу. Каналізаційні води потечуть по підземних трубах до очисних станцій, розташованих за межами міста, і після очищення будуть використовуватися для поливу зелених насаджень.

Деталі будівництва першого еко-міста в Катарі

Будівництво всього міста розділене на 12 етапів, яким відповідає 12 будівельних комплексів (CP1 – CP12).

Головні проекти в рамках будівництва міста Lusail – це шосе Аль-Хор, швидкісна автострада, легкорейкові транспортні розв’язки, житловий комплекс Al-Sidra Golf, розважальний район, Lusail Iconic Stadium, житловий комплекс “острів Qetaifan”, а також медичний і освітній райони.

Ключові компанії, пов’язані з будівництвом “розумного” міста Lusail

Головні консультанти проекту – компанії Hyder Consulting, Halcrow (CH2M Hill) і Cowi & Partners. Керівник проекту – Parsons Corporation. Німецька компанія Hochtief несе відповідальність за планування і будівництво. За роботи по розвитку інфраструктури відповідає AECOM.

У 2006 році, в рамках першого будівельного комплексу, з китайською компанією Sinohydro був укладений контракт на проведення підготовчих робіт на суші і в морі.

В квітні 2011 року Draieh Contracting отримала 164 мільйони доларів за контрактом з Damac Properties на будівництво бізнес-району (Business Square) і будівель Piazza 1 і Piazza 2. Тоді ж компанії Parsons і AECOM підписали п’ятирічний контракт з Qatar Railways Development Company і виступили в якості керівників проекту і консультантів по легкорейковому транспорту в Lusail.

Еко-місто Lusail

На початку 2012 року південнокорейська інженерно-будівельна компанія Samsung C & T отримала контракт на 296 мільйонів доларів для будівництва однієї з головних доріг у місті. Згідно з контрактом, підписаним у квітні 2012 року, компанія Dorsch Gruppe надає консультаційні послуги і контролює будівництво.

В жовтні 2012 року Lusail Real Estate Development Company (LREDC) уклала контракт з Al Jaber & Partners (AJP) на будівництво автомобільних доріг, мостових, перехресть і допоміжних мереж в рамках будівельного комплексу CP-6.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!