Цікаві факти про бороду

Цікаві факти про бороду

У блондинів борода росте швидше, ніж у брюнетів.

Ріст бороди в середньому складає 140 мм на рік.

Борода складається з 7-15 тисяч волосків.

Бородатим взимку легше переносити холод.

Ріст бороди нерівномірний протягом року. Цікаво, що більш інтенсивно він відбувається восени та на початку зими, тобто саме тоді, коли у хутрових звірів збільшується, у зв’язку з наступаючими холодами, хутряний покрив.

Чоловіки почали голитися близько 20 тисяч років тому, діло йшло все – скребки, кам’яні ножі, порожні раковини молюсків.

В залізний вік знаряддя гоління удосконалилися, оватори в області винаходу бритвених пристосувань – люди військові.

Гоління переросло в традицію і було закріплено в армійському статуті. А простий бойовий ніж еволюціонував у гостру небезпечну бритву.

Греки, а потім і римляни перейняли єгипетський метод гоління за допомогою бронзових скребків.

Воїни почали голити не тільки бороди, але і волосся на голові. З тих пір неголені дикі народи стали називати «варварами» (від лат. barba – борода)

У Стародавньому Римі хлопці починали голитися при досягненні 20 років. Цей день відзначали як свято.

Вже стародавні греки відкривали салони для гоління, де зустрічалися не тільки для того, щоб поголитися, але і щоб обмінятися новинами.

Заможні люди часто голилися за допомогою особистого слуги або викликали цирульника у будинок.

У давнину борода була символом мудрості, чоловічої зрілості, асоціювалася з божественним, з владою. Пророки, царі та патріархи – суцільні бородані.

В Стародавній Ассирії могутні правителі прикрашали своє обличчя бородами великого розміру, завивку на ній робили ярусами.

Стародавні греки фарбували свої пещені бороди кольоровою глиною чи, покривши лугом, висвітлювали, підставивши підборіддя на сонце. Вчені і філософи були, як правило, бороданями.

Стародавні індуси фарбували бороду, використовуючи рослинні барвники – хну і басму, в особливо урочистих випадках – червоний, темно-синій колір.

Було прийнято змащувати волосся бороди кокосовим або пальмовим маслом, на ніч прибирати в спеціальні футляри зі шкіри – набородники.

В країнах Далекого Сходу – Китаї, Японії, Кореї бороду було прийнято відпускати в зрілому віці.

У Стародавній Юдеї борода вважалася головною прикрасою чоловіків, підстригати її було заборонено законом, а правовірного мусульманина уявити без бороди взагалі неможливо.

До Петра Першого до бороди на Русі ставилися з великою повагою, для російської людини не було більш тяжкого звинувачення, ніж плювок на бороду.

А за вирваний у бійці жмут волосся з бороди або вусів брали величезний на ті часи штраф, більше, ніж за скалічену руку. А священики навіть відмовляли безбородим благословення.

Борода має свої переваги:
– захищає від холоду,
– може замаскувати недоліки особи.

Сучасні майстри навчилися приклеювати відсутні для правильного рельєфу шматочки бороди.

Лікарі кажуть, що поява бороди пізніше тридцяти років є ознакою пізнього розвитку, а у важких випадках (відсутність бороди в сорок-п’ятдесят років) необхідно пройти курс лікування. (До речі, у Наполеона не росла борода)

Деякі психологи кажуть, що бородатий чоловік більш авторитетним, ніж поголений.

Чоловік, який приблизно з вісімнадцяти років щоранку витрачає на гоління хвилин вісім, до часу виходу на пенсію проводить перед дзеркалом за цим заняттям, в цілому, вже 2287 годин, тобто більше трьох місяців.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!