Ікона, що кровоточить

Ікона, що кровоточить

«Я спеціально з Ростовської області приїхав, – признався росіянин Ігор Станішев. – Минулого року не встиг, так хоч зараз за хворого батька помолюся».

З тієї миті, як на лику Христа проступили перші червоні краплі, ікона подорожує по православних єпархіях СНД у надійному скляному футлярі і у супроводі своєї господині – матінки Ангеліни (у миру Антоніна Єфімова, мешканка села Державіно Оренбургської області РФ).

Для неї це вже другий візит до Луганська. Ще минулого приїзду вона розповіла «Комсомолці», що дива відбувалися в її будинку з іконами і раніше. До появи образу Спасителя у Єфімових мироточили не мало не багато 32 ікони! У 1999-му те ж саме трапилося і з ликом Христа. А рівно через рік, 5 квітня 2000 року, напередодні Паски, у Велику середу на ньому виступила кров.

«Того ранку, – згадує матінка Ангеліна, – до мене приїхали паломники. Попросили дозвіл помолитися і взяти миро. Поки тривала служба, я на кухні внуків у школу збирала. Раптом заходить батюшка і питає: «Ви це бачили?» На обличчі і благословляючій правиці на іконі Христа, а потім і на Його лобі почали з’являтися дрібні плями червоної рідини», – передає «Комсомольська правда» – Україна».

Я розгубилася і кажу: «Може, фарба?» Але дивна волога була, як справжня кров: згущувалася, згорталася, перетворювалася на струпи. Поступово потьоки збільшувалися за розмірами, починали повільніше сохнути, їх ставало все більше і більше.

Звістка про диво миттєво облетіла Поволжя і Приуралля. Священнослужителі Самари негайно організували проведення відповідної біохімічної експертизи. Її результати підтвердили неймовірний факт: ікона виділяє справжню людську кров! Гематологи навіть встановили її групу – IV (аналогічна збереглася на тканині плащаниці Туріну).

Сьогодні, через сім років, кров вже не тече так рясно, як раніше, а сочиться по краплях, швидко висихаючи і нашаровуючись на папері. Зате кількість охочих поклонитися іконі з кожним роком росте. Щоб торкнутися до святині, доводиться вистояти в черзі не менше півгодини.

«Багато хто признається, що у них зникають старі болячки, – говорить один із служителів храму. – А як кричать біснуваті!»

За словами матінки Ангеліни, час від часу Державинська ікона Спасителя залишає на кому-небудь з тих, що приклалися до неї, свою відмітину. Буває, через день-два чоловік знаходить у себе на лобі крапельку крові. Якщо це дитина, то значить, у неї чиста душа. А якщо дорослий, значить, наблизився до образу Христа без віри. І ця пляма потім довго не змивається.

У Луганську святиня пробуде до півдня 21 грудня. Її подальший маршрут поки тримають у строгому секреті.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!