Цікаві факти про літаки

Хто в дитинстві не мріяв літати?!! Напевно, немає такої дитини, але вже в старшому віці багато людей починають боятися літаків. Інші продовжують мріяти купити автожир – це гібрид вертольота і літака. А ще не так давно схрестили машину і літак, яка офіційно продається а США, але для її управління все одно потрібна ліцензія пілота. І так, стаття про цікаві факти про літаки:

  1. Пілотам під час польоту, в принципі, заборонено відпочивати, дивитися фільми, читати газету. Однак, більшу частину часу літаком управляє автопілот і це дає можливість пілотам перепочити.
  2. Авіакатастрофи трапляються дуже рідко. Чи відомо вам, що в світі кожні 3 секунди приземляється літак, і не дивлячись на це, рідко трапляються страшні катастрофи. Наприклад, якби був 0,01% того, що літак постраждає в авіакатастрофі, то щодня розбивалося б близько 13 літаків.
  3. Всі пасажири літака бояться зони турбулентності. Такі зони виникають через ділянки розрядженого повітря. Однак при попаданні в цю зону літак піддається сильній трясці, зона турбулентності вкрай рідко призводить до катастроф. Але, не дивлячись на це, пілоти по можливості намагаються не потрапляти в такі зони і не давати пасажирам приводу нервувати.
  4. Авіакатастрофа, в результаті якої стюардеса випала з літака з висоти 10 160 метрів, стався в 1972 році. Дивно, що з усіх пасажирів вижила тільки вона одна.
  5. У всьому світі мінімум один раз в день в літак потрапляє блискавка. Як відомо, блискавка не заподіює абсолютно ніякої шкоди ні літаку, ні його пасажирам. Людям видно спалахи блискавки, проте літак продовжує спокійно летіти завдяки якомусь пристрою, який змушує блискавку як би обтікати літак і не заподіює ніякої шкоди.
  6. Багато людей не знають, навіщо в літаку призначені ремені. Коли літак потрапляє в повітряну кишеню на швидкості 800 км / год, то людей буде кидати по всьому літаку, якщо не пристебнутися.
  7. Якби не знамениті брати Райт, то ми б не знали, що таке літати. У 1901 році знайшлися вчені, які виявилися здатність довести, що літак не може злетіти, так як він набагато важчий за повітря. Саме ці дані дали сенату можливість повністю перекрити фінансування на розробку літальних апаратів. Було прийнято рішення заблокувати розробки будь-яких літальних апаратів. Але через 3 роки брати Райт сконструювали свій літак і показали зелене світло новим авіаційним розробкам.
  8. У багатьох під час польоту є дурне бажання: спробувати розкрити двері. Це неможливо. Справа в тому, що в двері літака вбудовано барометричний реле, яке і блокує двері на той час, поки літак в повітрі.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!