Храм Любові в Індії

Храм Любові в Індії

Скільки всього цікавого побудовано в світі, напевно, кожен день можна писати статті про унікальні архітектурних у творах про мистецтво. Сьогодні ж наш погляд упав на дуже цікавий храм «любові», який побудований в індійському місті Кхаджурахо. Населення цього містечка всього 19 000 тисяч чоловік, але навіть цей факт не зупиняє величезний потік туристів, і цьому є пояснення.

Храм Любові в Індії

Храм побачив світ між 950 і 1050 роках, коли правила династія Чандела. Індію в ці роки вважали світанком архітектури. Всього за даними стародавніх записів було побудовано 85 храмів, але через природні і людські діяння вижило всього 22 храму.

Храм Любові в Індії

Дивували і неординарні погляди правителя Чандела Раджпутова, під керівництвом якого і були побудовані храми. Майстерність будівельників тих часів і зараз дивує фахівців у цій галузі. Будова настільки філігранні, що, здається, їх висікли з єдиного моноліту. Насправді ж матеріалом для споруди виступав піщаник, і стройка відбувалася без єдиного розчину. Прості цапфові з’єднання між матеріалом і плити трималися разом силою тяжіння. Так само цікаво, що даний спосіб будівлі вимагає дуже точних розрахунків.

Храм Любові в Індії

Найголовніше це тисячі скульптур висічених на храмах. А їх композиції і розмаїтість прославили ці місця всьому світу. Всі скульптури нагадують сцени з однієї відомої книги «камасутри» – ось той секрет, який так і приваблює туристів з усіх куточків світу.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!