Цікаві факти про побутову техніку

Цікаві факти про побутову техніку

У наші дні людина настільки звикла до побутової техніки, що просто не уявляє свого життя без неї. Пилососи, завдяки яким прибирання більше не становить проблем, мікрохвильові печі, холодильники, праски, що не здатні пошкодити одяг і багато іншого не мрія, а реалії нашого життя. З цієї статті ви дізнаєтеся, як виглядали перші побутові прилади і коли вони були винайдені.

1. У 1870 році з’явився перший механічний віночок. Як і будь-яка інша техніка, цей прилад пройшов кілька етапів вдосконалення і вже в 1910 році в магазинах Америки з’явилися перші міксери. Оскільки ціна такої техніки була занадто висока – 3000 доларів – придбати його міг не кожен. Та й вага виробу становила 30 кілограм.

2. У 1922 році винайшли такий прилад, як блендер. Перша модель була призначена для змішування сиропу і води з кристалами вуглекислоти. Минуло небагато часу, і вже в 1935 році така побутова техніка вже могла шинкувати, подрібнювати.

3. Кавоварка з фільтром була винайдена в 1806 році. Принцип роботи такої машини був наступний: кипляча вода лилася на мелену каву, що лежить на металевому ситі.

4. Персі Спенсер придумав мікрохвильову піч. Він працював у лабораторії і звернув увагу на те, що коли співробітники проходили повз працюючого магнетрона, то шоколадки в кишенях танули, а металеві деталі одягу сильно нагрівалися. Проводилось чимало експериментів, і в результаті з’явилася металева коробка з магнетроном. Її призначенням було нагрівання їжі. Цей прилад був запатентований в 1945 році. Перші моделі мікрохвильової печі можна було придбати вже в 1947 році. Вага машини складала 340 кілограм, а висота – 175 сантиметрів.

5. У 1782 році винайшли ручну пральну машину. Спеціальна рукоятка приводила машину в дію. Такий корисний винахід, як електрична пральна машина з’явилася в 1906 році.

6. У Британії в 1901 році з’явився перший вакуумний пилосос. Він перевозився за допомогою кінної вози. При роботі апарат залишався зовні, а в приміщення підбивалися шланги, якими чистилися килими. Можна припустити, що такий апарат видавав гучні звуки. Потужність апарату становила 5 кінських сил.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!