У мережі викладений план з упокорення України

У мережі викладений план з упокорення України

У розпорядженні журналістів опинився документ, імовірно підготовлений фахівцями американського стратегічного дослідницького центру RAND Corporation. Він включає в себе три стадії дії каральних сил на сході України. План передбачає розстріл взятих в полон ополченців і співчуваючих їм мирних жителів, створення фільтраційних таборів, вилучення майна мешканців регіону, що найбільш відзначилися при проведенні каральної операції солдатів.

Інтернет-видання Before It’s News опублікувало документ, на якому стоїть гриф «конфіденційно». Стверджується, що він розроблений в американському стратегічному дослідницькому центрі RAND Corporation і містить сценарій, за яким повинні діяти влада України у разі провалу «мирного плану». У документі перераховані три стадії, які повинна пройти військова операція на сході України.

У ході першого етапу вводиться військовий стан. Непокірні Києву регіони повинні бути заблоковані для в’їзду та виїзду і доставки будь-яких вантажів. Крім того, там припиняється телерадіомовлення, відключається інтернет, мобільний і стаціонарний телефонний зв’язок. Також з 20 до 6 години вводиться комендантська година. Для представників іноземних ЗМІ вводиться спеціальний порядок знаходження в регіоні. У документі говориться, що в рамках операції буде знищена значна частина підприємств вугільної промисловості. Однак це характеризується позитивно: на думку, авторів документа, її дотування створює значне навантаження на бюджет України, а закриття промислових підприємств Донбасу дозволить різко знизити обсяги споживання газу і, відповідно, зменшити залежність від Росії. Також наголошується, що в рамках операції «будуть істотно ослаблені економічні та політичні позиції групи Р.Ахметова». Автори документа заявляють, що економічні та соціальні труднощі можна буде пояснити населенню витратами силової операції, уникнути проведення якої не вдалося «через незговірливість терористів».

Другий етап передбачає зачистку регіонів. Кільце військ звужується, наносяться авіаудари по стратегічних об’єктах і скупченнях військ. Особливо підкреслюється, що не варто виключати використання заборонених видів зброї для зниження втрат серед особового складу. Відзначимо, що українські силовики підозрюються в застосуванні заборонених запальних бомб із застосуванням білого фосфору. Інтернет облетіли кадри, що підтверджують використання цих снарядів, але жодних коментарів від Києва не надходить. Українською авіацією наносяться удари по об’єктах інфраструктури, в тому числі лікарням і школам. Після відновлення «активної стадії» операції, київська влада щодня наносить масові артилерійські удари по містах, число жертв серед мирного населення істотно зросла. Далі в американському документі є докладний план, як слід звільняти населені пункти. Мається на увазі, що спочатку в міста входить бронетехніка, а проти всіх озброєних людей відкривається вогонь на поразку. Все чоловіче населення евакуюється в фільтраційні табори, при вчиненні опору слід розстріляти. Підкреслюється, що охорону фільтраційних таборів треба доручати найбільш ідеологічно стійким підрозділам. Люди, що мають ознаки участі в бойових діях (тут перераховується, що це можуть бути синці, кульові й осколкові поранення, сліди пороху і т.д.) повинні передаватися до суду за сепаратизм і тероризм. Необхідно підкреслити, що про проведення «фільтраційних заходів» київська влада вже заявляла. «Буде проходити повна фільтрація. Маються на увазі цілі фільтраційні заходи. Дивляться, щоб серед людей, навіть серед жінок, не було тих, хто пов’язаний з сепаратизмом, тих, хто скоював злочини в Україні, пов’язані з терористичною діяльністю. А все це може бути », – заявив 11 червня в ефірі українського телебачення Михайло Коваль, який тоді займав пост міністра оборони.

Третій пункт плану передбачає відновлення «нормального» життя в регіонах. Крім відновлення побутових умов, тут повинна бути укріплений кордон з Росією і обладнані пункти пропуску. Всі біженці отримають можливість повернутися. Проте чоловіки 18-60 років повинні будуть пройти перевірку у фільтраційних таборах. «Власність засуджених та відселених жителів Луганської та Донецької області конфіскується на користь держави для подальшої передачі бійцям АТО», – йдеться в документі. Особливо підкреслюється, що робота іноземних ЗМІ в районі проведення військової операції повинна бути виключена. Відзначається, що якщо силова операція буде закінчена на 1 вересня 2014 року, військовий стан доцільно скасувати не раніше 1 січня 2015 року. Корпорація RAND (від слів Research and Development – «дослідження» і «розвиток») була заснована в 1948 році і спочатку була конструкторським центром. Однак у 1950-ті вона переключилася на замовлення від американських урядових організацій з проведення досліджень у сфері національної безпеки. Особлива увага в роботі корпорації приділяється розробкам нових методів аналізу.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!