Найстрашніші хвороби у світі

Найстрашніші хвороби у світі

Практичнj всі віруси на планеті видозмінюються і еволюціонують. Принаймні, такої гіпотези дотримується більшість сучасних вчених. Точно так само як інфекції, людина і тварини звикають до нових умов життя і стають небезпечними. Мається на увазі, як переносник зарази. Втім, віруси переносять на собі, в основному, тварини, навіть домашні. І еволюція, судячи з усього, призведе до розвитку ще нових смертельних захворювань. Представляємо ТОП найстрашніших хвороб світу.

СНІД

«Чума 20 століття». Це синдром набутого імунного дефіциту людини. За одне століття зараза погубила понад 20 мільйонів людських життів. І ліків проти СНІДу поки не існує. Це захворювання з рейтингу найстрашніших хвороб у світі в наші дні має 40 мільйонів жителів. Однак, досить багато людей навіть не знають про наявність у себе СНІДу. Тому існує думка, що реальне число хворих в п’ять разів вище. СНІД послаблює імунну систему людини і організм перестає чинити опір хворобам. У результаті настає смерть. СНІД розвивається протягом 5-10 років з моменту зараження.
СНІД знаходиться на п’ятому рядку списку найстрашніших хвороб у світі.

Малярія

Серед найстрашніших хвороб значиться і малярія. Відома вона і як «болотна лихоманка». Інфекція передавалася людині через укуси комарів, супроводжувалася лихоманками, підвищеною температурою, ознобами, а так само збільшенням розмірів печінки та селезінки. Досі малярія залишається популярною в Африці, особливо поширена в місцях південніше Сахари. Щорічно там захворює до півмільярда людей, три мільйони з них гинуть. В основному від малярії страждають малюки до 5 років. Очікується, що в найближчі 20 років смертність від цієї чи не найстрашнішої хвороби у світі зросте в два рази. Малярію викликають найпростіші паразити – плазмоїди. І саме від них, за версіями вчених, постраждав фараон Тутанхамон. Збудники малярії були знайдені в його тілі під час ДНК аналізів. Побічно факт захворювання підтверджує наявність в його гробниці ліків, які застосовувалися для лікування інфекції. А в цілому в світі від страшної хвороби помирає в 15 разів більше людей, ніж від СНІДу. І за кількістю летальних випадків від інфекційних захворювань саме малярія знаходиться на першому місці.

Чума

Чуму ще іменують чорною смертю. А також легеневою чумою і бубонною. Хвороба була найстрашнішою пандемією в Середньовічній Європі. Перша пандемія чуми вибухнула в 551-580 роках у Європі. «Юстиніянова чума», як її прозвали, з’явилася на сході Римської імперії і перекинулася на Близький схід. У підсумку загинули більше 20 мільйонів чоловік. Тому-то чума потрапила в список найстрашніших хвороб у світі. Наступна пандемія виникла тільки через вісім століть і почала свій хід по Євразії. До кінця 1350 більше половини жителів Європи були заражені чумою (тоді там проживало близько 75 мільйонів чоловік). Загинуло 34 мільйони. Зараза перекинулася на Китай і скосила ще 13 мільйонів чоловік. Інфекція вбивала цілі міста, люди намагалися від неї бігти і ховатися, але марно. У 1351 року пандемія завершилася, але ще три століття тероризувала Європу в більш слабкій формі. Локальні спалахи спостерігалися до 18 століття. Бубонна чума в Киргизії: винні бабаки? Хворих на чуму боялися навіть доктора. Вони приходили до інфікованих в масці, в яку клали ароматичні речовини. Такий захист допомагав захистити лікарів від мерзенного запаху, який вважали і причиною виникнення зарази. Щоб сморід не залишився на одязі, пальто доктора шили з важкої тканини і просочували воском. Оглядали пацієнтів дерев’яною паличкою, щоб уникнути дотиків. Перемогти чуму змогли тільки наприкінці 19-го століття. Чумну бактерію відкрив мікробіолог Йерсен. Він встановив, що винні в заражених хворі коні, гризуни, щурі і хом’яки. Інфекція перекидалася на людей через укуси бліх. До речі, захворювання бубонної чумою фіксуються і в наші дні, але інфекція смертельною вже не вважається. Вона успішно лікується антибіотиками.

Чорна віспа – найстрашніша хвороба

Отже, найстрашніша хвороба у світі, як не дивно, чорна віспа або натуральна віспа. Саме вона винна у смерті найбільшої кількості людей. Від зарази загинуло до півмільярда за одне лише ХХ століття. Людству ця хвороба добре знайома. Протягом тисячоліть чорна віспа у людей викликає страх, і він обгрунтований. Адже від зарази хворі буквально згнивають живцем. І в пам’яті досить свіжі випадки смерті від натуральної віспи, наприкінці 60-х років минулого сторіччя в країнах, що розвиваються інфекція забирала в рік до 15 мільйонів чоловік. Ця хвороба була описана ще в священних індійських і стародавніх китайських текстах. Вчені вважають, що чорна віспа є вихідцем із Стародавньої Індії та Стародавнього Китаю. В Європу інфекція потрапила тільки в четвертому столітті нашої ери. Епідемії віспи періодично вражали різні країни, зараза не жаліла нікого. У Німеччині навіть була приказка «Любов і віспа минають лише небагатьох». Жертвами чорної віспи стали Марія Друга (Королева Англії), Луїс Перший Іспанська, Петро Другий і багато інших. Перехворіли інфекцією Моцарт, Сталін, Карбишев, Глінка і Горький. У Росії ще Катерина Друга ввела щеплення проти віспи, але незабаром про неї забули. У СРСР закон про обов’язкову вакцинацію вийшов в 1919 році і вже до 1936 року про смертельну хворобу забули. Прищеплювати ж припинили тільки на початку 80-х років. Тоді ж було заявлено про повну ліквідацію чорної віспи на Землі. Проте, вірус її до цих пір зберігається в лабораторіях США та Росії. Але в 2014 році планують вирішити питання про його знищення.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!