5 ГМО-продуктів, які винесуть вам мозок

5 ГМО-продуктів, які винесуть вам мозок

З деяких пір стало модним боротися з генетично модифікованими продуктами. Але навряд чи це зупинило їх розвиток.

1. « Франкенриба »

5 ГМО-продуктів, які винесуть вам мозок

Замість звичайного лосося

В даний момент « франкенриба » досліджується Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США. Дітище компанії AquaBounty загрожує розвивати ринок трансгенної риби, « ідентичноuj звичайному атлантичному лососеві ».

Звучить як безпрограшна бізнес-модель, однак екологи кажуть, що якщо ГМО-лосось якимось чином потрапить у звичайні природні умови, це почне скорочувати популяцію атлантичного лосося ще більше. Крім того, довгострокові перспективи впливу на здоров’я людини поки достеменно невідомі.

2. Фіолетові помідори

5 ГМО-продуктів, які винесуть вам мозок

Упор на антиоксиданти

Відразу згадується серія « Сімпсонів» з помідорами, схрещеними з тютюном, чи не так? Але на ділі все прозаїчніше.

У звичайних помідорах темний колір надає помідорам пігмент антоціан, відомий антиоксидант, також міститься в чорниці і журавлині, що допомагає організму боротися з раком та іншими захворюваннями.

«У цих томатах ви можете отримати ті ж хімічні сполуки, які є в чорниці або журавлині », – говорить професор Кеті Мартін, одна з кураторів проекту зі створення штучних помідорів.

Нові дослідження, однак, показують, що антиоксиданти у великих кількостях можуть бути і шкідливі для людей з певними типами раку. Критики ГМО також знаходять що сказати: « Природа вже придумала всі продукти, які нам дійсно потрібні», – вважає засновник EatDrinkPolitics.com, активіст Мішель Саймон.

3. Яблуко 2.0

5 ГМО-продуктів, які винесуть вам мозок

ще красивіше

Поки що дана розробка виглядає найменш необхідною і також чекає затвердження Управління по сантіраному нагляду. Компанія Okanagan Specialty Fruits представила генетичну добавку, що дозволяє яблукам не темніти незалежно від того, наскільки давно воно було розрізано.

У Яблучною асоціації США поки не знають, як до цього ставитися. «Може такі яблука і не становлять загроз здоров’ю, але питання в тому, як покупець сприйме це нововведення. Як зміниться його ставлення до яблук в цілому? Чи настільки це необхідно? » – Коментує Венді лайкою.

4. Кукурудза-вбивця

5 ГМО-продуктів, які винесуть вам мозок

Здібна себе захистити

Поки велика частина генетично модифікованої кукурудзи використовувалася в кормі для тварин, етанолі і перероблених продуктах, цей конкретний вид знаходиться на прилавках США вже з 2012 року. Вона виведена з генів трьох бета-токсинів, що роблять кукурудзу інсектицидом саму по собі.

Що це означає? Наприклад, якщо качани кукурудзи атакує якась гидота начебто комах або паразитів, кукурудза сама може захищатися. Крім того, вона містить т.зв. ген « Roundup Ready », який робить кукурудзу стійкою до гербіцидів і сільгосп – хімікатів.

5. Ну і нарешті, грудне молоко. Тепер від звичайних корів.

5 ГМО-продуктів, які винесуть вам мозок

Тварини освоюють людські навички

Звичайно ж, ми звикли думати, що годування потомства, принаймні на перших етапах життя, це те, з чим людина справляється краще тварини. У Китаї, проте, роблять багато для того, щоб молочні корови могли конкурувати з матір’ю в питанні вигодовування людського дитинчати.

Китайські вчені ввели людські гени в ембріони корів ще в 2011 році, створюючи корів, чиє молоко « ідентично людського різновиду і володіє тими ж імунностимулюючими і антибактеріальними якостями, як і грудне ».

Продукт все ще тестується, але захисники тварин, як ви розумієте, ентузіазму вчених не поділяють. Протягом двох експериментів, 10 з 42 піддослідних телят померли незабаром після народження. Представник Королівського товариства захисту тварин Великобританії заявив, що організація була « вкрай стурбована ” тим, як проводилися ці корови.

Китайці, з іншого боку, посилаються на високий вміст у молоці білка і речовин, властивих грудному молоку людини. Що стосується питання безпеки такого молока для здоров’я, точка тут не буде поставлена​​, схоже, ще довго. Генетично модифікованому молоку тільки мають бути великі клінічні випробування.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!