5 тисяч прикрас на одному дереві: як виглядала найдивовижніша ялинка в історії

Гарольд Ллойд не такий відомий, як Чарлі Чаплін, але він став одним із найвпливовіших акторів німого кіно. До Гарольда Ллойда доля була більш прихильною: хоч він і не був таким популярним, як Чаплін, проте він знімався в набагато більшій кількості фільмів (їх налічується близько двохсот). А ще він дуже любив Різдво і в кінці життя вирішив, що ялинка радуватиме його цілий рік, він просто ніколи її не розбирав.
Ллойд був пристрасним колекціонером ялинкових іграшок: він привозив їх з різних куточків світу, багато з них були інкрустовані дорогоцінним камінням. Ллойд настільки любив Різдво, що починав готуватися до нього задовго до свят. Так, ялинку він починав прикрашати ще перед Днем подяки. Іграшок у актора було стільки, що він ледве встигав повісити їх на Різдво. Він любив це заняття, тому такий довгий процес приносив йому масу задоволення.


Але й ялинка у Гарольда була непростою: звичайно, звичайне дерево не змогло б витримати тисячі іграшок із важкого скла, прикрашеного камінням. Тому Гарольд ставив відразу три ялинки, скріплюючи їх між собою і перетворюючи на одне величезне дерево. У висоту воно було більше шести метрів, майже три метри завширшки, а в обхваті більше дев’яти метрів. Тільки уявіть, скільки подарунків може вміститися під такою різдвяною красунею!

Незабаром актор зрозумів, що на розбір ялинки йде занадто багато часу та сил, тому Ллойд вирішив її взагалі не розбирати. Так, ялинка у будинку Гарольда стала постійною деталлю інтер’єру. Правда, йому довелося зміцнити дерево, для цього він використав дріт і свердло. Ллойд вибирав найміцніше дерево, робив отвір у стовбурі і вставляв у нього гілки від кількох інших ялинок. Кожну з гілок він закріплював дротом.
У результаті його різдвяна ялина виходила ідеально симетричною та однаковою з усіх боків, до того ж дуже міцною. Його близькі згадують, що одного разу вони нарахували на ялинці понад п’ять тисяч прикрас. Але в актора була така величезна колекція іграшок, що навіть без цих п’яти тисяч ще залишався декор на дві гігантські ялинки.

Після смерті Ллойда у 1971 році його будинок у Беверлі-Хіллз, у якому налічувалося понад 40 кімнат, спробували перетворити на музей. Тож ялинка якийсь час була окрасою будівлі. Проте за кілька років утримувати маєток стало надто дорого і його продали на аукціоні. Ялинка перейшла до нового власника і, ймовірно, у результаті перетворилася на матеріал для розпалювання.

Але до наших днів ця ялинка все ж таки дійшла на фотографіях, і вона тепер відома як найоздобленіша ялина в історії людства.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!