5 цікавих фактів про перші та єдині Олімпійські ігри в СРСР

1980 року відбулася епохальна подія – Радянський Союз приймав XXII літні Олімпійські ігри. Вперше ця подія проходила на території соціалістичного табору, попри обурення США та їх прихильників. Нижче розповідаємо про цікаві факти щодо московської Олімпіади-80.

Взаємний бойкот

Низка країн, а їх виявилося понад 60, відмовилися брати участь у масштабному заході з політичних причин, у тому числі у зв’язку з подіями в Афганістані. Сама країна Рад не відправила жодного спортсмена на наступні Ігри, які проходили в столиці американського штату Каліфорнія.

Від Ігор хотіли відмовитись

Після того як керівництвом держави було підраховано всі передбачувані витрати, необхідні для проведення змагань світового рівня, радості від цієї честі трохи зменшилося. Дехто стверджує, що Брежнєв навіть планував відмовитися від проведення заходу – таким дорогим він виявився. Однак цей хід завдав би значного удару по престижу країни, а для зниження тиску на скарбницю уряд запустив лотереї.

Наказ давали прямо з космосу

Під час відкриття змагань учасників вітали космонавти. Якщо цей хід і був очікуваний від “космічної” держави, то вітання, вимовлене прямо з орбіти, де й знаходилися космонавти, точно нікого не залишило байдужим.

Ігри проходили не лише у столиці

Незважаючи на те, що змагання часто іменувалися московськими, різні етапи Ігор проходили і в інших містах СРСР. Так, учасників встигли привітно прийняти Ленінград, Київ та Мінськ. Відомо, що змагання у парусному спорті відбулися у Таллінні.

Однак брати участь могли усі охочі

Спортсмени країн, які відмовилися від участі у змаганнях через політичні ідеї, все одно могли взяти участь у Іграх. Заборона поширювалася на офіційні збірні, а ось окремі спортсмени могли брати участь за бажанням. І найбільше незалежних учасників приїхало з Італії, виступали вони під олімпійським прапором.

А який факт здивував вас найбільше?

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!